Už jen tři kola chybějí do konce základní části první hokejové ligy. První fáze soutěže skončí v pondělí, pak se bude pokračovat systémem sudá-lichá. Ve středu se v rámci 28. kola představí na domácím ledě z tria východočeských zástupců Chrudim a Vrchlabí. V tabulce čtvrtý Hradec Králové míří do Tábora.

ST 18.00: Hockey Club Tábor (15. místo, 30 bodů) – HC VCES Hradec Králové (4. místo, 46 bodů).
Podle tabulky to vypadá na jednoduchou záležitost, ale tak snadné to jistě nebude. Jihočeši jsou sice až na patnáctém místě tabulky, ale v domácím prostředí dokážou pozlobit i velké favority. V Táboře narazilo už třeba Vrchlabí nebo nedávno Znojmo. „Čeká nás velice těžké utkání. Tábor je doma zdatný soupeř. My se musíme pořádně připravit a hrát hlavně jednoduše. Když to splníme, tak si nějaké body odvezeme. Jestliže však budeme chtít pokračovat ve výkonech z poslední doby, pojedeme domů se sklopenou hlavou,“ varuje hradecký trenér Jiří Mička. A má pravdu. Východočeši prohráli uplynulá dvě střetnutí a především v bitvě o třetí místo s Olomoucí vyhořeli v obraně. „Vymýšlíme dozadu blbosti a jsme za ně trestaní. To musíme eliminovat,“ ví Mička.

ST 18.00: HC Chrudim (9. místo, 36 bodů) – SK Horácká Slavia Třebíč (6. místo, 44 body).
Rohlíkovu partu čeká pořádně zapeklitá šichta. Na svém ledě přivítá mužstvo, které v posledním období devastuje okolí. Pět zápasů, patnáct bodů a posun na šesté místo tabulky – to je vizitka Třebíče před střetem s Chrudimí. „Řekl bych, že v aktuální formě je to asi nejlepší mančaft celé první ligy,“ přemítá chrudimský lodivod Pavel Rohlík. „My ale do střetnutí půjdeme s jednoznačným cílem vyhrát. Střed tabulky je stále naprosto vyrovnaný a my si nemůžeme dovolit doma ztrácet body,“ uvažuje trenér.

ST 18.00: HC Vrchlabí ( 10. místo, 36 bodů) – HC Havířov Panthers (13. místo, 31 bod).
Pod Josefem Řeháčkem se ve Vrchlabí začíná blýskat na lepší časy. S novým šéfem střídačky se ambicióznímu celku začalo dařit. Bod z derby s Hradcem Králové a pak kompletní bodový sběr z domácího duelu se Šumperkem a z vydřené bitvy v Benátkách. Sedm bodů z možných devíti a útok na střed tabulky. „Do všeho jdeme zodpovědně, nevypustíme žádný souboj. To přesně po hráčích požadujeme. V Kadani jsme proměnili přesilovou hru a nikam se nehrnuli. Klukům musím poděkovat,“ vyjádřil se Josef Řeháček.

Ve středu mohou ve Vrchlabí stvrdit výsledkový i herní vzestup vítězstvím nad Havířovem, jenž se zmítá ve finančních problémech.