Čtvrtfinálová série play off I. ligy mezi hokejisty Hradce Králové a Třebíče se za stavu 2:2 na zápasy vrací na východ Čech. Dnes od 18 hodin je na hradeckém ČEZ Stadionu na programu pátý duel.

Hráči HC VCES se v uplynulých dnech dvakrát představili na ledě Horácké Slavie. V jednom případě se jim podařilo uspět, čímž splnili stanovený úkol. „Soupeři jsme vrátili porážku z prvního zápasu v domácím prostředí, takže bychom mohli být spokojení,“ připustil hradecký kouč Jiří Mička.

V prvním zápase v Třebíči však jeho tým musel skousnout debakl 4:10. „Na začátku jsme udělali tři hrubé chyby, kterých soupeř využil. Potom jsme hodně otevřeli hru s cílem zkorigovat stav, ale dostávali jsme góly do odkryté obrany. Víceméně je jedno, jestli prohrajeme 1:0 nebo 10:1,“ ohlédl se trenér za čtvrtečním nezdarem.

O den později však Východočeši neinkasovali ani jednou a radovali se z cenného vítězství 3:0. „V úvodu jsme přečkali tři šance Třebíče, naopak do vedení jsme šli my. Potom jsme mohli v klidu bránit střední pásmo a čekat na jejich chyby,“ těšilo Mičku.

Další důležitý duel je na programu dnes na hradeckém ledě. Úspěšnější tým si připíše třetí bod v sérii, a tím se výrazně přiblíží účasti v semifinále. „Bude to důležité utkání, ale nejklíčovější je vždycky až to poslední. Každopádně zápas napoví. Kdo vyhraje, hodně se přiblíží postupu,“ je si vědom hradecký trenér.

V Třebíči se Východočeši museli obejít bez nemocného kapitána Roubíka, do následujícího čtvrtfinále navíc pro zranění nenastoupil ani gólman Luňák. „Oba již trénují, takže uvidíme, jak to bude vypadat, a potom se rozhodneme,“ nechává téma sestavy otevřené Jiří Mička.

V brankovišti HC VCES se kvůli absenci týmové jedničky objevil Tomáš Vošvrda, kterého klub získal na střídavé starty z extraligových Vítkovic. V premiéře v dresu HC VCES se blýskl vychytanou nulou. „Bylo dobře, že jsme vyhráli. Pro Tomáše to určitě bylo těžké, protože přijel do úplně nového kolektivu. Myslím, že uspěl, ale jedna vlaštovka jaro nedělá. Podal však zodpovědný výkon a pomohl nám,“ pronesl na jeho adresu kouč. „Kdyby Filip Luňák nenastoupil, přijel by Tomáš znovu,“ dodal závěrem Jiří Mička.