HC Chrudim (14. místo, 43 body) – HC Tábor (13. místo, 44 body). Výsledek z posledního vzájemného zápasu, kdy Chrudim porazila Jihočechy 3:0, by momentálně brali na východě Čech všemi deseti. Rohlíkovo mužstvo totiž po porážce v Šumperku vypadlo z dvanáctky týmů, jež postupují do vyřazovacích bojů! Do suterénu soutěže je tlačí zoufalá bilance z poslední doby. Východočeši totiž prohráli pět uplynulých bitev, ze zisku tří bodů se naposledy radovali 9. prosince. Že už je na čase zabrat, moc dobře vědí v Chrudimi. Klub se snaží na důležitý střet dostat do hlediště co nejvíce fanoušků, a tak rozhodl: Na utkání je vstupné zdarma. Pomůže to?


HC Olomouc (3. místo, 64 body) – HC VCES Hradec Králové (4. místo, 60 bodů).
Tenhle zápas bude mít grády. To si pište! Hradečtí hokejisté vyhráli tři zápasy v řadě, naposledy se vypořádali s nepříjemnou Jihlavou a dotahují se právě na dnešního rivala. Ztráta na Olomouc činí už jen čtyři body. Takže je snadné spočítat, co se stane v případě dalšího vítězství.
Před sobotním duelem nejsou vzájemné vztahy mezi oběma celky ideální. Hradec totiž žádal o přeložení zápasu na pondělí, o čemž nechtěli na Hané ani slyšet. „Bohužel nám nevyhověli,“ přiznal hradecký asistent Jan Slabý. Přesto se na Silvestra netrénovalo. „Kluci si zaslouží odpočinek. Sešli jsme se až na Nový rok,“ dodal Slabý. Poslední zápas by měl v dresu Hradce odehrát veterán Karel Nedbal.

HC Havířov Panthers (16. místo, 32 body) – HC Vrchlabí (10. místo, 47 bodů).
„Lehčího“ soupeře na úspěšný vstup do nového roku hokejisté z Krkonoš v současné době dostat nemohli. Panteři prohráli deset posledních zápasů v řadě, přičemž získali jen jediný bod. Svěřenci trenéra Josefa Řeháčka naopak svou podstatně menší sérii porážek utnuli v minulém kole s Ústím. „Kluci zápas odmakali a dokázali se zase vyšponovat na maximum, i když nám chybí devět hráčů,“ liboval si vrchlabský kouč po vítězství 4:3 na nájezdy. „Za body s Ústím jsme samozřejmě rádi, ale my musíme vyhrávat zápasy právě nad soupeři, jako jsou Havířov, Beroun, Jihlava,“ vzkazuje vrchlabský gólman Petr Ševčík. (šp, bog)