Ovšem pozor! Roubík a spol. v letošní sezoně ještě neztratili jediný zápas s regionálními konkurenty. Dvakrát srazili Vrchlabí (4:1, 5:4 pp), jednou právě dnešního nepřítele z Chrudimi (4:0).

Hradci se to povedlo dokonce na jeho ledě. A není to tak dávno. Dobře si to pamatuje i chrudimský kouč Pavel Rohlík, jenž tehdy poprvé stál na střídačce v roli hlavního trenéra po odvolání Martina Hostáka. „Nevzpomínám na to v dobrém. Zápas nám nevyšel. K týmu jsme s kolegou Seidlem přišli až tři hodiny před zápasem. Nebylo to ono,“ listuje v paměti Rohlík.

Od té doby však Chrudim zaznamenala ve výkonnosti výrazný progres. Rohlík mužstvo výrazně omladil, což byla takřka nutnost, a dostavily se i výsledky. Především na domácím ledě se jeho tým prezentuje kvalitními výkony. Naposledy se o tom přesvědčila Třebíč, která přijela na východ Čech s pěti výhrami v řadě. „To, že jsme porazili Třebíč, dost vypovídá o naší formě. Máme sílu. Myslím, že se s Hradcem můžeme rovnat,“ sebevědomě prohlašuje Rohlík. „Derby je speciální zápas. Přijde spousta diváků. Bereme ho jako výzvu,“ neskrývá motivaci chrudimský trenér.

Z hradeckého lodivoda Jiřího Mičky taková slova nevypáčíte, což je logické. Mužstvo se nachází v menší herní krizi. I když naposledy zvítězil v Táboře (3:2 pp), kouč cítí, že momentální herní pohoda má k ideálu daleko. „Jsme trochu v útlumu. Naopak Chrudim se zvedla. Kádr výrazně oživila mladými hráči, kteří v každém utkání chtějí dokázat, že mají na extraligu,“ říká Mička.

I když Hradec vyhrál první utkání rozdílem třídy, možná i dvou, před dnešním soubojem to prý nic neznamená. „Na konci října, kdy jsme hráli v Chrudimi, jsme měli super formu. Od té chvíle uplynulo dost dnů. Musíme především bojovat a nechat na ledě srdíčko. Teprve pak se dostaví úspěch,“ myslí si hradecký trenér.

Mička ještě neokusil, jaké to je prohrát derby. Všechny letošní souboje s týmy z východních Čech vyhrál Hradec. „Třeba se série může přerušit už dnes. Vypadá to, že náš čeká nejtěžší derby. Ale nebojíme se. Toužíme po vítězství,“ důrazně tvrdí.

Domácí Hradec se bude muset obejít bez zraněného Filipa (třísla) a nemocných Koudelky a Jana Hrušky. Chrudim je kompletní vyjma obránce Davida Mocka.

Ve Vrchlabí ústecký lídr. „Na soupeře si věříme,“ říká kouč

Vrchlabí – Čtyři zápasy, deset bodů. Taková je dosavadní bilance Josefa Řeháčka na postu hlavního kouče prvoligových hokejistů Vrchlabí. Svoji práci si tak může užívat.

„Když se daří a vyhrává, tak práce vždycky těší,“ podotýká trenér horalů a hned dodává: „Zlepšenou formu ovšem musíme potvrdit v utkání s Ústím nad Labem. Bude to těžké, ale na soupeře si věříme.“

So 18.00: HC Vrchlabí (8. místo, 39 bodů) – HC Slovan Ústečtí Lvi (1. místo, 72 body).

Horalé uplynulé tři zápasy vyhráli, obdrželi pouze tři branky a naposledy nastříleli Havířovu šest gólů. Tolik jich v jednom utkání v letošní sezoně ještě nevstřelili. „Úspěšná série vždycky mužstvo nakopne. Více si věří. Doufám, že to bude v utkání s Ústím vidět,“ říká Řeháček.

Zdá se tedy, že výkonnostní útlum horalů je minulostí. „Řekl bych, že ano. Na hráčích spatřuji, že je vydařené výsledky uklidnily,“ uvedl.

Duel s lídrem tabulky bude pro jeho tým prubířským kamenem. Severočeši soutěži vévodí s náskokem jedenácti bodů na druhý Chomutov. „I s Ústím se dá hrát,“ neskládá zbraně předem Řeháček. „Musíme bojovat, hrát zodpovědně dozadu a pokusit se co nejdéle udržet nulu na kontě inkasovaných branek. Na druhé straně i my si určitě vypracujeme šance, a pokud chceme uspět, musíme je proměnit,“ dodává.

Kromě dlouhodobě zraněných hráčů bude Řeháček postrádat kanonýra Čalouna. „Je nemocný, chybět nám bude ještě během příštího týdne,“ vysvětlil kouč. (jt)