Sobotní program 38. kola I. hokejové ligy nabídl pouze sedm duelů. Zápas mezi havířovskými „pantery“ a Hradcem Králové se totiž nehrál. Důvod? Odhlášení Slezanů z druhé nejvyšší soutěže kvůli platební neschopnosti.

Všechny zbývající zápasy nadstavbové části, které měl Havířov sehrát, budou kontumovány 5:0 ve prospěch jeho soupeřů. Už v sobotu tak hradecký tým „zadarmo“ přišel ke třem bodům.

Přestože v kuloárech se v průběhu minulého týdne začaly teze o zániku havířovského hokeje proslýchat, pro mnohé to bylo překvapením. To potvrzuje také hradecký forvard JIŘÍ KADLEC, který oficiální zprávu týkající se tohoto tématu poprvé zaslechl kuriózně v rádiu cestou autobusem.

K dalšímu mistrovskému zápasu proto Východočeši vyjedou až ve středu v Benátkách nad Jizerou, kde by podle zkušeného útočníka HC VCES mohla vést cesta k úspěchu například přes důraznou hru či chytrost.

Překvapila vás hodně novinka, že jste v sobotu nehráli?
Ne že bychom věděli, že se Havířov odhlásí, ale nějaké zprávy jsme měli díky tomu, že tam byl Patrik Fořt, takže jsme tušili, jaká tam je finanční situace. Ale trochu nás to překvapilo, protože jsme si mysleli, že to někdo převezme nebo jim nějak pomůže, či něco podobného. Takže malinko překvapení, ale ne zase až takové.

Byly zprávy od Patrika Fořta, který byl v Havířově na hostování, v něčem konkrétní?
To ne. Věděli jsme jen to, co bylo napsané, že tam dluží hráčům nějaké peníze a že tam finanční situace není zrovna nejlepší. Ale že to odhlásí, nás trochu překvapilo.

Jak jste se o tom vůbec dozvěděli, že se váš sobotní zápas zrušil?
Myslím si, že každý se to dozvěděl jinak. Třeba já jsem to zaslechl, když jsem jel autobusem. Říkali to tuším na Rádiu Impuls, že Havířov odhlásil soutěž. Kluci, kteří třeba koukali na internet, si to asi taky přečetli. Potom už to šlo rychle. Jakmile se to někde objevilo, už jsme si všichni volali navzájem a zjišťovali jsme, jestli je to pravda, nebo zda to není jen nějaká kachna, jestli vůbec pojedeme a takové věci.

Zažil jste během své dlouholeté kariéry někdy něco podobného, že by se klub odhlásil z rozehrané
ligy?
Mně konkrétně se to nestalo, ale třeba letos Kolínu ve druhé lize odstoupilo z rozjeté soutěže Milevsko. Takže v letošní sezoně Havířov určitě není prvním takovým mužstvem.

Předpokládám však, že nečekané volno vám přišlo vhod zejména ke kvalitní regeneraci, viďte?
Určitě přišlo vhod a hodilo se to i k situaci ohledně sněhu. Kdo ví, jestli bychom tam vůbec dojeli.

Získali jste tři body bez boje za kontumační výhru 5:0. Sledovali jste i ostatní výsledky sobotního kola? Určitě vám musely udělat radost, co říkáte?
Já jsem na to samozřejmě koukal a myslím si, že ostatní určitě taky. Prohry Třebíče i Jihlavy jsou pro nás pochopitelně příjemné.

Nečekala se ani výrazná prohra Olomouce se Šumperkem. Dá se říci, že jste zpět ve hře o třetí místo, nebo se soustředíte spíš na udržení čtvrté pozice?
Určitě jsme zase ve hře, ale jak říkáte, spíš se soustředíme na udržení té čtvrté příčky. To je pro nás důležité, to bude hlavní cíl. Pokud se povede něco víc, tak to bude jedině dobré.

Další zápas vás čeká tedy až ve středu v Benátkách. Kudy povede cesta k úspěchu v tomto střetnutí?
S Benátkami už jsme několikrát hráli, takže víme, jak na tom jsou. Je to mladé mužstvo, které hodně bruslí a hraje tvrdě. Takže musíme zatnout zuby, hrát taky důrazně a navíc přidat trochu chytrosti a zkušenosti. Hlavně to by měla být nějaká ta cesta.

Nestraší vás trochu fakt, že z uplynulých osmi utkání Benátky prohrály jediné?
Každý má sérii, ale každá taková musí někdy skončit. Hrát se bude od stavu 0:0, takže nějaká série tam nehraje roli. Může se jim dařit, ale nemusí to být zrovna v ten den. Uvidí se přímo na místě.

K zápasu vyjedete po týdnu. Nebojíte se, že byste mohli vypadnout ze zápasového rytmu?
Myslím, že ne. Naopak bych řekl, že nám to pomůže. Snad se doléčí Koudy (Martin Koudelka), takže by to pro nás mohlo být spíš lepší než horší.

Jaká je zdravotní situace v týmu? Údajně se vracejí zranění hráči. Pomíjí již i viróza, která v kabině v posledních dnech řádila?
Už je to lepší. Koudy s Roubasem (Jaroslav Roubík) se uzdravují, proto si myslím, že nám volno pomůže tyhle věci snáz překousnout. Proto bychom do Benátek mohli jet snad i kompletní. Akorát nevím, jak Taby (Martin Táborský), který s námi sice už trénoval, ale potom už zase nemohl. Asi se mu znovu zablokoval krk.