Podvečer svých dvaatřicátých narozenin si kapitán hradeckých hokejistů JAROSLAV ROUBÍK představoval asi jinak. Jeho tým totiž v domácí prvoligové premiéře odešel ve středu poražen Jihlavou vysoko 1:5.

Přitom to byli právě Východočeši, kteří skórovali jako první. Roubík v přesilovce přihrál na branku parťákovi Patriku Fořtovi. To však bylo ze strany mužstva HC VCES vše.

Jardo, takhle jste si svoji narozeninovou oslavu na ledě asi nepředstavoval, viďte?
Rozhodně ne. Bylo to strašné. To byl snad nejhorší výkon, co jsme tady předvedli…

Máte za sebou tedy nevydařenou domácí premiéru. Co tomu chybělo?

Zdálo se mi, že jsme byli hodně nervózní. Od toho se to všechno odvíjelo. Nevím. Třeba v přípravě jsme nervózní nebyli, tam jsme odehráli docela dobré zápasy. Strašně nám odskakovaly puky. Vždycky jsme do toho nějak plácli, vůbec jsme neměli hru pod kontrolou. Ne, že by nás Jihlava nějak výrazně přehrála, ale prostě dala víc gólů.

Přitom zápas se pro vás zpočátku vyvíjel dobře. V přesilovce jste vstřelili první gól. Byla to jedna z vašich nacvičených akcí?

Určitě. Přesilovky takhle podobně hrajeme. Odvíjet se to začalo od druhé třetiny, kdy jsme udělali asi čtyři fauly po sobě. Oni nabrali tempo, hráli přesilovky, potom se jim podařilo dát gól, a to nás asi položilo.

Celkem minutu jste v první třetině hráli v početní výhodě dvou mužů. Projevila se i v těchto momentech nervozita?

Sice jedna trvala krátce a druhá déle, ale my jsme ani pořádně nevystřelili. To byl takový obraz naší hry. Bylo vidět, že to prostě bylo strašné.

Bylo jedním z hlavních úkolů vašeho týmu uhlídat dvojici zkušených jihlavských útočníků Bakus – Hodek?

My jsme hlavně měli úkol vyhrát, což se nám nepovedlo. (zdůrazní) Jinak víme, že jsou dobří. Ale kdybychom vedli, tak by si asi moc nezahráli.

Dovedete už zkraje sezony odhadnout, zda právě s těmito forvardy Dukly budete na jejím konci znovu bojovat o prvenství v kanadském bodování ligy?

(usměje se) Na to je moc brzy. Nevím, jak to letos bude. Všichni tři můžeme být vzadu i vepředu, ale je to daleko.

V sobotu míříte k dalšímu těžkému zápasu do Havlíčkova Brodu. Co vás tam čeká?

Bude to úplně stejný soupeř jako Jihlava. Bude to chtít hodně bruslit, hrát silový hokej. Musíme zklidnit hru, hokej hrát umíme. Zkrátka jen potřebujeme získat klid na hokejky a dávat góly.