Do konce základní části zbývá deset kol a Hradec má k prvnímu sezonnímu cíli zdárně našlápnuto.

K pokoření Olomouce stačilo Východočechům necelých pět minut první třetiny. Nejprve dorážka Budínského, následně přesilovková trefa Chmelíře ještě zvýraznila hradeckou převahu v úvodu duelu.

Hanáci se na kontr zmohli až po parádní akci Ministra. Jenže výtečný Luňák v hradecké kleci už další změnu skóre nepřipustil.

Hradec - Olomouc 2:1

Branky a asistence: 2. Budínský (Roubík, Kadlec), 5. Chmelíř (Kubica) - 40. Ministr. Rozhodčí: Zubzanda - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1261. Třetiny: 2:0, 0:1, 0:0.

HC VCES Hradec Králové: Luňák - Čáp, Křetínský, Hendrich, Vágner, Chmelíř, Višňák, Klement - Budínský, Roubík, Kadlec - J. Hruška, Koudelka, Volráb - O. Hruška, Moskal, Kubica - Berger, Jindřich, Čermák.
HC Olomouc: Žigárdy - Ondrušek, Tesařík, Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Bartoň – Zbořil, Ministr, Pekr – Kucharczyk, Domin, Haluza – Černý, Polodna, Řípa – Smejkal, Brančík, Šedivý - Svoboda.