I. hokejová liga: HC VCES Hradec Králové - HC Vrchlabí 5:4 pp (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)

Předehrávku 25. kola první hokejové ligy v pátek obstaralo východočeské derby mezi Hradcem Králové a Vrchlabím. Horalé do východočeské metropole dorazili již bez odvolaného trenéra Jeřábka. Mužstvo tak do souboje s regionálním rivalem vedl dosavadní asistent Josef Řeháček.

Hosté z Vrchlabí si lepší vstup do zápasu nemohli přát, jejich první útok totiž skončil brankou. Po 37 vteřinách hry otevřel skóre zkušený mazák Martin Filip. Hradci se podařilo srovnat ve 4. min., kdy se v signalizované výhodě z dorážky prosadil Jan Hruška. Následně vrchlabský gólman Ševčík na brankové čáře vychytal zcela volného Křetínského. A tak udeřilo na druhé straně. Tvrdek překvapil Luňáka zpoza branky – 1:2. Další tutovku na straně domácích spálil Karlíček, přesto se hráči HC VCES do první přestávky dočkali vyrovnání. Klapl jim totiž secvičený signál a Budínský po sólu prostřelil Ševčíka mezi nohy.

Ve 27. min. už se hostující Tvrdek radoval ze své další trefy, ovšem sudí před tím přerušil hru, a tak branka nebyla uznána. To mohlo vrchlabský tým mrzet, neboť ještě v téže minutě inkasoval. Bergerovu střelu Ševčík vyrazil, ovšem nepokrytý Macháň se nemýlil – 3:2. Ve 36. min. bylo znovu vyrovnáno, když Čaloun našel před brankou nepokrytého Matějíčka.

Ve třetí třetině pomohla horalům ke čtvrté brance dlouhá dvojnásobná výhoda. V jejím závěru úspěšně tečoval Matějíčkovu ránu od modré Gengel. Stejnou nabídkou však nepohrdli ani domácí po brance Roubíka – 4:4.

Zápas dospěl do prodloužení, které rozhodla rovněž přesilovka, v 62. minutě zpečetil osud derby Budínský.

FAKTA: Branky a asistence: 4. Jan Hruška (Roubík, Kadlec), 19. Budínský (Roubík), 27. Macháň (Berger, Šejnoha), 57. Roubík (Kadlec, Karlíček), 62. Budínský (Karlíček) – 1. M. Filip (Tvrdek), 15. Tvrdek, 36. Matějíček (Čaloun, Tvrdek), 50. Gengel (Matějíček). Rozhodčí: Ondřej – Flegl, Šperl. Vyloučení: 6:8, navíc Tvrdek (Vrchlabí) OK. Využití: 2:1. Diváci: 2318.
HC VCES Hradec Králové: Luňák – Křetínský, Lesák, Hendrich, Karlíček, Táborský, Spudil, Seidl, L. Flip – J. Hruška, Roubík, Kadlec – Budínský, Moskal, Volráb – Březina, Florian, O. Hruška – Macháň, Šejnoha, Berger.
HC Vrchlabí: Ševčík – Matějíček, Pácal, Flašar, Chmelíř, Bendík, Jaroměřský, Čížek, Hanzl – Tvrdek, M. Filip, Rusnák – Gengel, Čaloun, Klimt – Kříž, Hanzal, Látal – Mikšovský, Zima, Andres.