>

Roubík: Sakra, přece nejsou lepší!

Jaroslav RoubíkHradec Králové - Vítězná série Pazourkova souboru skončila v Kadani, ale na jeho sebevědomí by to nemělo mít žádný vliv. Alespoň to tvrdí hradecký kapitán JAROSLAV ROUBÍK. Ten dnes povede tým do derby s Vrchlabím. „Už je chceme porazit,“ hlásí.

Po dvaceti obodovaných zápasech jste prohráli. Asi bylo příznačné, že se tak stalo zrovna v Kadani, ne?
Byl to takový zvláštní zápas ve středním pásmu. Kadaň dobře bruslila. Ani jeden tým neměl moc šancí. Rozhodly přesilovky. Oni dali dva góly, my žádný.

S Kadaní jste v sezoně třikrát prohráli. Čím to je, že zrovna tento tým vám nesedí?
Asi se na nás umí dobře připravit. Možná v tom hraje roli i štěstíčko. Jiným soupeřům góly dáváme a Kadani jsme ve třech zápasech vstřelili jen čtyři branky.

Nemůže porážka zanechat na vašem sebevědomí šrámy?
Vůbec ne. Musíme jen začít zase pořádně makat, proměňovat šance a dát nějaké góly z přesilovek. Pak se to zase vrátí do starých kolejí.

Dnes vás čeká bitva s Vrchlabím. Je v kabině znát, že se blíží derby?
Tak zatím je to takové „mladé“. Hráli jsme proti nim jen dva zápasy, není to tak horké. Zápasy v naší skupině jsou těžší. Čtyři týmy bojují o to, aby se vyhnuly baráži, a jdou do zápasů dvakrát víc než třeba moravské celky. Čekají nás mnohem těžší utkání.

Říkáte, že střet s východočeským rivalem tak neprožíváte. Ale třeba pro diváky je to atraktivní zápas.
Tak to určitě. Jejich fanoušci na zápas přijedou a chceme jim ukázat, že jsme v našem kraji lepší. To je rozhodně motivace.

Vrchlabí jste ještě neporazili. Je to další motivační prvek?
V kabině si říkáme: Sakra, přece nejsou lepší. Už je chceme porazit!

V tabulce máte na rivala náskok patnácti bodů. Jak je možné, že vás už dvakrát udolal?
Vyrukoval na nás s typickým nováčkovským hokejem. Byli v euforii jako každý jiný tým, který postoupí. Dařilo se jim. Navíc mají v týmu řadu dobrých hráčů, posilují se i z Liberce. Myslím si, že letos rozhodně postoupí do předkola play off.

Potřetí nastoupíte proti vašemu bývalému trenéru Vladimíru Jeřábkovi. Myslíte, že to může hrát ještě nějakou roli?
Tím, že bude stát na lavičce, to bude trochu těžší. Pan Jeřábek ví, co hrajeme, jak si najíždíme. V tom má možná malinko výhodu. Proto musíme hrát jednoduše.

 

 

Vála: Nikam se nepoženeme

Aleš VálaVrchlabí - Útočit na vítězný hattrick dnes budou ve východočeském derby hokejisté HC Vrchlabí. „Uděláme pro to všechno,“ řekl odhodlaně kapitán prvoligového nováčka ALEŠ VÁLA před utkáním s Hradcem.

První zápas vítězství 4:3, druhý 2:1 po samostatných nájezdech a třetí?
No doufejme, že bude taky vítězný. Uděláme pro to všechno. Hradec teď sice prohrál v Kadani, ale předtím držel dlouhou sérii výher. My ovšem taky.

Může sehrát roli, že vám se sobotní „generálka“ vydařila a Hradci ne?
Určitě se nám bude hrát lépe. Domácí vítězství po vánoční přestávce bylo hodně důležité. Do Hradce můžeme jet v pohodě a pokusit se tam poprat o nějaký dobrý výsledek. To však i Hradec, který bude chtít odčinit porážku z Kadaně.

Na koho v hradeckém dresu si musíte dát nejvíce pozor?
Mají tři vyrovnané útoky, ale asi na Koudelku a jemu podobné hráče, kteří tvoří hru.

Hradec doma už několikrát zničil soupeře útočnou smrští. Vrchlabí naopak prezentuje výbornou defenzívou. Jaké očekáváte utkání? Můžeme být například svědky nějaké přestřelky?
Doufám, že se to nestrhne v žádnou přestřelku. Ševča (brankář Ševčík – pozn. red.) má formu a věřím, že nás podrží. Hlavně na začátku, kdy se dá očekávat tlak domácích. My se v zápase rozhodně nikam nepoženeme. Budeme se snažit hrát ze zajištěné obrany, co nejdéle bez inkasovaného gólu, a spoléhat na brejky, ze kterých se pokusíme dát nějaké góly.

Co derby rozhodne?
Disciplína. Nesmíme mít zbytečná vyloučení, abychom Hradec nepouštěli do přesilovek, čímž by se určitě dostával do tlaku. Přesilovky by mohly rozhodnout.

Ty se vám ale zrovna v zápase s Mostem moc nepovedly…
No moc nám nešly. (pousměje se) Snad jsme si to vybrali. Hráli jsme dvě minuty pět na tři a nedokázali jsme toho využít. To bylo špatné.

Berete zápas s Hradcem, vy osobně, jako výjimečné utkání?
Tak je to derby, ale zápasy jdou rychle za sebou. Nic výjimečného to není. Pro diváky to je ale zajímavější. Na zápas určitě přijede hodně lidí z Vrchlabí, jako tomu bylo v prvním zápase, kdy vytvořili výbornou atmosféru a hráli jsme prakticky doma.

V prosinci jste marodil s natrženými vazy v koleně. Cítíte se fit?
Teď už to je dobrý, i když ještě musím hrát s ortézou.