Přímou bitvu o čtvrté místo I. ligy hradečtí hokejisté nezvládli, Berounu doma podlehli 2:3. „Věděli jsme, že jde o silného soupeře. Zbytečně jsme ho pouštěli do šancí,“ povzdychl si útočník JAN HRUŠKA. Z gólové trefy, kterou zaznamenal ve 12. minutě, tak může mít jen pramalou radost.
Přijít těsně před koncem normální hrací doby o body, to musí hodně mrzet, viďte?
Máte pravdu. Inkasovali jsme hloupý gól. Mrzí o to víc, že padl krátce před koncem.
Navíc v souboji o čtvrté místo.
Samozřejmě. Věděli jsme, do čeho jdeme. Věděli jsme, že jde o silného soupeře. Zbytečně jsme ho pouštěli do šancí.
Po několikáté v sezoně jste zaspali v úvodu. S tím asi trenéři nebyli spokojeni, že?
Oni vlastně pořád nejsou spokojeni. (rozesměje se) Dá se říct, že jsme dostali dva hloupé góly, na které jsme naštěstí hned zareagovali. Jinak si nemyslím, že by byl začátek tragický. Podle mě byl úvod vyrovnaný, po deseti minutách to bylo 2:2. Všechno se zlomilo až před závěrem.
Co se konkrétně přihodilo?
Dneska (ve čtvrtek) jsme na to koukali na videu. Prostě propadli nějací hráči, špatně se rozebrali protihráči, nedobruslili se a z toho vyplynula situace tři na dva. A Filipovi (Luňákovi) to tam bohužel propadlo mezi nohama.
Dalo se poté s výsledkem ještě něco udělat?
Vždycky se s tím dá něco dělat, ale času už bylo tak málo, že se nám to nepovedlo.
Beroun, byť hrál venku, tak vás o něco málo přestřílel. Potvrdil v Hradci, že má letos dobrou sezonu?
Ano. Letos se mu určitě daří. Obměnil v podstatě celý tým a hraje takový přímočarý hokej do brány. Hráči se snaží všechno zakončovat. Z toho pramenilo, že nás přestříleli.
Pokusíte se do konce základní části poskočit zpět na čtvrtou příčku právě na úkor Berouna? V sobotu hrajete doma s Táborem, ale pak vás čekají těžcí soupeři.
Rozhodně se o to pokusíme. I když máme těžké soupeře, budeme se snažit získat co nejvíce bodů. Takže se budeme snažit přeskočit všechny, co jsou před námi, jen co to půjde. Týmy před námi nejsou až tak odskočené. Například třetí Jihlava má o tři body více, a to není nic nehratelného.