"Co se dá dělat. Ve Vsetíně to skončilo, vKometě jsem neměl moc prostoru a nakonec jsem skončil vHradci,“ nedělá si ze svého cestování těžkou hlavu mladý útočník.

Jeho přestup do Sparty byl pouze formální. Extraligový klub zPrahy ho obratem poslal na východ Čech jako náhradu za útočníka Romana Vondráčka.

Shodou okolností hráli hned po výměně spolu Kometa sHradcem. Oba kluby se ale dohodly, že Hruška na led nepůjde. „To mě mrzelo, že jsem si proti Kometě nezahrál. Kluci to ale zvládli dobře,“ chválí spoluhráče Hruška.

Brněnský odchovanec, který už si zahrál iextraligu, je rád, že si ho vybral právě Hradec Králové. „Jsem spokojený, protože jsem se dostal do klubu, který má vysoké ambice a hraje dobrý hokej,“ pochvaluje si Hruška.

Odchodu zKomety ani příliš nelituje. „Nedostal jsem tady pořádnou šanci. Těším se, že si vHradci víc zahraju,“ podotýká útočník, který nejčastěji hrál ve čtvrté lajně sMoskalem a Zábranským.

Ivmomentálně třetím týmu západní skupiny by jednadvacetiletý Hruška měl začít ve čtvrtém útoku. „Tedy pokud se někdo nezraní a nebo neonemocní. Postupem času uvidíme, kam se Honza sestavou propracuje,“ uvádí pro web hradeckého klubu asistent trenéra JiříMička.

Hradec vloni vyhrál základní část první ligy a letos opět patří mezi velké favority. „Vysoké cíle tu jsou, ale není to jako vKometě, že by se tu vyhlašoval boj opostup do extraligy. Je to tady takové uvolněnější,“ popisuje atmosféru vnovém působišti Hruška.

Za prvoligový tým Komety nastoupil celkem kpětašedesáti zápasům a dal vnich devět gólů. Teď má před sebou novou výzvu a prosadit se může ido Sparty. „To je hodně daleko, na to vůbec nemyslím,“ zůstává Hruška na zemi.