ST 18.00: HC VCES Hradec Králové – KLH Chomutov

Hráče v tabulce třetího HC VCES Hradec Králové čeká šlágr kola. Na východ Čech zavítá Chomutov, který se zřejmě v závěru ligy bude už jen přetahovat s Mladou Boleslaví o vítězství v základní části.

Přestože spolu oba týmy sousedí, odstup je propastných čtrnáct bodů. Přesto bude k vidění určitě kvalitní střetnutí špičkových celků soutěže.

Severočeský tým má za sebou rošádu na trenérském postu. Vladimír Kýhos překvapivě kývl na nabídku Komety Brno. Na lavičku Chomutova se tak v Hradci postaví Martin Pešout, dosud lodivod Kadaně. Hokejoví znalci jej mohou znát také jako trenéra českého reprezentačního vývěru do osmnácti let, který vloni sestoupil z elitní skupiny mistrovství světa.

Hradecká obrana dosud laboruje se zraněními a elitní chomutovští útočníci pro ni budou velkou zkouškou. Pozor bude třeba si dát na nejproduktivnějšího hráče soupeře Milana Kostourka, který zatím nasbíral 45 kanadských bodů.

V dosavadním průběhu sezony zvítězil ve vzájemných duelech vždy domácí tým. Nejprve Hradec porazil Severočechy 4:1 a na svém ledě triumfoval Chomutov 3:0.

Bude toto pravidlo platit i do třetice? Napínavé střetnutí začíná tradičně s úderem 18. hodiny.

 

ST 18.00: SK Kadaň – HC Vrchlabí

Třikrát v řadě se teď mimo domácí aréně představí hokejisté Vrchlabí. Poprvé dnes v Kadani, kde je čeká důležité utkání se soupeřem, který jim v tabulce dýchá na záda. Severeočeský celek na pátém místě ztrátu má na nováčka z Krkonoš jen osm bodů a případným plným bodovým ziskem by ještě zdramatizoval situaci kolem čtvrtého místa.

Ve Vrchlabí však o tom nechtějí ani slyšet. Zvláště poté, co v sobotu tým trenéra Jeřábka v domácím prostředí podlehl Havlíčkovu Brodu 2:3.

S tímto soupeřem však prohrála 1:0 v prodloužení také Kadaň, která ale v posledních dvou zápasech na domácím ledě pořádně začala vystrkovat růžky. Nejprve porazila Hradec 3:1 a také nyní v sobotu dlouho trápila Mladou Boleslav, která o své výhře 4:2 rozhodla až dvěma zásahy v poslední pětiminutovce.

V utkání si premiéru na kadaňské lavičce odbude Milan Kašpárek, dosavadní kouč juniorky Chomutova.

Zlomí domácí prokletí? Toť otázka před dnešní bitvou. Na vítězství Kadaně ve Vrchlabí totiž navázali horalové výhrou v Podkrušnohoří.