Trápila ho viróza podpořená zvýšenou teplotou. Na jeho výkon v utkání proti Ústí nad Labem to však žádný vliv nemělo. „Na to, že jsem nastoupil s virózou a na konci zápasu se mi už klepaly nohy, tak jsem se cítil vážně skvěle,“ tvrdil FILIP LUŇÁK, nejlepší muž v hradeckém dresu.
V brankovišti mnohokrát zlikvidoval naděje ústeckých střelců. Přesto mu vítězný pocit nebyl dopřán. Hradec Králové prohrál s druhým týmem soutěže 2:4.

Vydatně jste si zachytal, že?
(přikyvuje) Začapal jsem si pořádně. Byl to krásný zápas. Bohužel jsme dostali dva góly z dorážek, což mě mrzí, protože jsem si myslel, že jsme to už odstranili. Ale musíme si uvědomit, že jsme hráli proti výbornému soupeři, který před bránou pořádně kousal. Měl plno šancí a nás do trvalejšího tlaku nepouštěl.

V brance jste vypadal ve skvělé pohodě. Dlouho jste držel svůj tým nad vodou.
Na to, že jsem nastoupil s virózou a na konci zápasu se mi už klepaly nohy, tak jsem se cítil vážně skvěle.
Po třetí, rozhodující trefě z hole Handlovského jste se vztekal na obránce Čápa. Co jste mu vyčítal?
Ale nic. Prostě jsme si dali dalšího vlastence. Je to snad patnáctý vlastní gól během letošní sezony. (kroutí hlavou) Přitom střelu jsem dobře viděl, šlo mi to pod lapačku, měl jsem připravený i beton. Čapino do toho svojí obětavostí šel a střelu mi ztečoval mezi nohy. Byla to smolná branka.
Rozhodly utkání přesilovky?
Přesně tak. Je to naše bolest. Hrajeme je dost staticky, příliš roztaženě. Musíme s tím do dalších utkání něco udělat, protože takhle zbytečně přicházíme o body. Ústí hrálo v oslabení chytře. Jeho hráči k nám rychle přistupovali, vzadu mají na rozdíl od nás zkušené beky. Nám teď nějací kluci chybí a stojí nás to lepší výsledky.
Říkal jste si během hradecké pětiminutové přesilovky na konci druhé třetiny, že zápas je v bodu zlomu?
Jo. V duchu jsem si říkal, že to chce přiložit jeden nebo dva góly. Pokud by se nám to povedlo, tak by body byly naše. Bohužel.
V případě výhry jste se mohli posunout na třetí místo tabulky. Mrzí vás hodně, že to nevyšlo?
Určitě. Byl by to náš nejlepší výsledek za tři roky, co jsem u týmu. Je to meta, která mě láká. Jasně jsme si v kabině řekli, že se nechceme prokousávat zrádným předkolem play off. Je to ošidná věc. Narazili bychom na tým, který bude rozjetý. Navíc netuším, jakou úroveň bude mít nadstavbová část v naší skupině. Každý rok se pravidla mění. Mezi nejlepšími osmi půjde vlastně jen o čest. Na kvalitě to soutěži nepřidá. Nový herní systém je na popud Chomutova, který si stěžoval, že před koncem sezony hraje lehká utkání a není připravený na baráž. Musíme se s tím nějak poprat, dál sbírat body a držet současné pozice.
Právě v Chomutově se představíte už dnes – v duelu, který uzavře základní část. Budete mít po náročném programu ještě síly na bitvu s favoritem ligy?
Je fakt, že zdravotní stav týmu není příliš dobrý. V kabině řádí virózy, které se nevyhnuly ani trenérům. Sám jsem v sobotu zvažoval, jestli vůbec mám do zápasu nastoupit. Ale podpořil mě Jirka Slabý (asistent trenéra –pozn. red.), že takové zápasy bývají nejlepší. Taky se to potvrdilo. A Chomutov? Snad to zvládnu. Teď si odpočinu a v Chomutově budeme chtít bodovat.