Měsíc. Víc volného času prvoligoví hokejisté po předchozím úspěšném ročníku, ve kterém po vyřazení v semifinále play off od Ústí nad Labem obsadili čtvrtou příčku, nedostali. Již v pondělí, tedy o něco dříve než obvykle, jim totiž začala letní příprava na novou sezonu. Zapojit by se do ní mělo kolem třiceti hráčů.

Trenér mužstva HC VCES JIŘÍ MIČKA (na snímku) již pochopitelně má představu, jak se letní dril mužstva bude vyvíjet, a v hlavě už také přemítá o případných vhodných posilách. Úvodní pondělní trénink, dle vlastních slov volnějšího týdne, vedl se svým asistentem Jiřím Slabým na hřišti u nemocnice. V následujících dnech však již hráče čeká práce na plné obrátky.

Měsíc po ukončení předchozí sezony vstoupilo mužstvo do letní přípravy. Není to příliš časně?
Myslím, že brzy to není. Začátkem přípravy o týden dříve jsme vše podřídili tomu, aby až v září začnou mistráky, bylo vše o týden posunuté, aby případná krize na začátku sezony odezněla dřív, abychom zachytili úvod ligy.

O to snazší jistě bude přimět hráče znovu k hokejovým myšlenkám, viďte?
To rozhodně. Kluci byli rádi, že si orazili. První zahajovací týden bude takový volnější, ale od toho dalšího již začneme tvrdě trénovat, abychom byli dobře připravení.

Už máte představu, jak se dlouhý letní dril vašeho týmu bode vyvíjet? Co všechno vás čeká?
Čeká nás klasických devět týdnů tréninku. V pondělí, v úterý a ve čtvrtek budeme trénovat dvoufázově, ve středu a v pátek jednofázově. Zpočátku se zaměříme klasicky zejména na vytrvalost a sílu, později to budeme postupně vylaďovat do rychlosti.

Kolik hráčů se do přípravy vašeho týmu zapojí?
Bude jich zhruba třicet.

Došlo již k nějakým změnám v kádru?
Ještě je všechno na začátku. Jediné, co nyní víme, je to, že s námi určitě nebudou pokračovat Jarda Jágr, Honza Kubišta a Ríša Rapáč. Jinak by mužstvo snad mělo zůstat pohromadě, ale ještě uvidíme, jak se všechno bude vyvíjet.

Jaká je vaše představa o případném posílení mužstva?
Určité konkrétní nápady už jsou, ale jména si zatím nechám pro sebe. Nicméně určitě chceme do mužstva přivést nějaké praváky.

Do léta je sice ještě daleko, ale kolik přípravných zápasů byste rádi letos sehráli?
Co mám za zprávy, tak bychom znovu měli hrát Tipsport Cup, což opět budou čtyři zajímavé přáteláky. Jinak bychom rádi v předzávodním období absolvovali jedenáct nebo dvanáct zápasů.

Jak se vyvíjí kauza ohledně anonymního udání na lednový zápas v Jihlavě? Jak moc vás může limitovat v práci?
Co je nového, nevím. Ale já jsem to víceméně uzavřel a už to neřeším.

Odbočme od vašeho mužstva. Jistě sledujete finále extraligy. Kdo podle vás vyhraje letošní ročník nejvyšší soutěže?
Ještě jsem neviděl ani jeden zápas, protože jsem byl na dovolené. Slyšel jsem, že Pardubice vedou 2:0 na zápasy, a víceméně si myslím, že už to udrží. Mají kvalitnější kádr a psychicky na tom jsou asi o hodně lépe než Vítkovice.

Extraligovou příslušnost si naopak nad hvězdami nabitým Chomutovem udržela Mladá Boleslav. Co tomu říkáte?
To mě překvapilo. Myslel jsem, že Chomutov přehraje Boleslav, ale když jsem se v pondělí k ránu vrátil a kouknul jsem na výsledky, byl jsem celkem zaskočený. Čekal jsem postup Chomutova do extraligy, takže nevím, co se tam stalo. Jestli třeba bylo v kabině všechno v pořádku nebo tak něco.

Nováčci pro další ročník první ligy tedy vzejdou z kvalifikační skupiny nejlepších druholigových celků. Které z nich, si myslíte, že v nové sezoně přivítáte?
Když jsem koukal na tabulku, Písek už to má prakticky jasné, ten postoupí určitě. Ve čtvrtek se hraje poslední zápas mezi Litoměřicemi a Valašským Meziříčím, a v něm se podle mě rozhodne o druhém postupujícím.
Změny v kádru:

MUŽSTVO OPUSTILI:
Jaroslav Jágr, Lukáš Filip, Petr Prajsler, Jan Kubišta, Jaromír Florian, Richard Rapáč, Petr Morkes;
S TÝMEM TAKÉ TRÉNUJÍ: Lukáš Karlík, Daniel Filip, Aleš Půlpán, Milan Valášek (všichni mládež), Miroslav Fišer.