Tak vydařené představení čekal asi málokdo. Prvoligoví hokejisté HC VCES Hradec Králové v úterý v rámci svého posledního vystoupení v letním poháru Tipsport Hockey Cup změřili síly s favorizovanou pražskou Spartou, která již měla zajištěný postup do semifinále, a tak do Hradce přijela mírně oslabena. To však nic neubralo na faktu, že v parádním zápase se Východočeši radovali z překvapivého vítězství 6:4. Pražanům tím uštědřili první porážku v přípravě. Sami navíc v pětičlenné skupině poskočili na konečnou čtvrtou příčku.

Na straně Hradce řádila zejména první útočná formace. PATRIK MOSKAL společně s Jaroslavem Roubíkem a Janem Bergerem se zasloužili hned o čtyři přesné zásahy svého týmu. Podobně jako kapitán Roubík skóroval Moskal navrátivší se po zranění do sestavy dvakrát. Sparťanského gólmana Novotného nejprve pokořil z trestného střílení, následně stanul v roli zakončovatele zřejmě nejhezčí akce zápasu.

Jak se cítíte po nečekaném pohárovém triumfu nad Spartou?

Porazit Spartu je snem každého mančaftu, i když jde jen o přípravu. Chyběli jí tři nebo čtyři hráči základní sestavy. Myslím, že jsme to zvládli. Zvláště první dvě třetiny jsme hráli dobře, jen v závěru jsme trochu přestali bruslit, a málem se nám to nevyplatilo.

Zároveň to byla vaše vůbec první výhra v letošní přípravě…

Samozřejmě to potěší. O to víc, že to bylo právě se Spartou.

V čem si myslíte, že jste byli lepší než soupeř?

Těžko říct. Měli jsme méně příležitostí než Sparta, ale vytěžili jsme z nich maximum, což rozhodlo.

Na ledě řádila první formace, ve které jste byl vy s Jaroslavem Roubíkem a Janem Bergerem. Čtyři góly na vašem kontě hovoří za vše. Skutečně jste si zápas tolik užívali?

Já jsem hrál vlastně první zápas po zranění, protože jsem měl natržené vazy v kotníku. Nicméně se nám utkání vydařilo. Byli jsme trochu v euforii, ale přijde další den a musíme jet zase nanovo.

Zmiňujete zranění, ale návrat jste měl vynikající – dva přesné zásahy…

To pochopitelně potěší. Jsem rád, že mi zápas takhle vyšel.

Pojďme po stopách obou branek. Poprvé jste udeřil z trestného střílení. Měl jste dopředu rozmyšlené zakončení?

Věděl jsem to dopředu. Mám jedno takové zakončení – střelu pod vyrážečku. S tím úmyslem jsem se rozjel a podařilo se.

Druhou brankou jste vyšperkoval parádní kombinaci celého vašeho útoku na jeden dotyk. Bylo to něco, co například zkoušíte při trénincích?

Přesilovky jsme ještě pořádně nenacvičovali, protože pořád je někdo zraněný. Třeba Patrik Fořt teď má něco se žebry. Až budeme kompletní, jistě bude příležitost. Ale pravda je, že to byla pěkná akce.

Jak byste vůbec shrnul účinkování Hradce v letním poháru, se kterým jste se vítězně rozloučili?

Nejprve přišel výborný bod z Plzně, se kterým nikdo nepočítal. Potom jsme odehráli celkem vyrovnaný zápas s Budějovicemi, ve kterém se nám však nepodařilo dát gól. V Chomutově to bylo těžké. Má výborně sestavené mužstvo a kvalitní nástupy do zápasů. Tam jsem nebyl, ale slyšel jsem, že nám nevyšel začátek. Potom už je to složité, když prohráváte dva tři nula.

Nyní vás čekají již jen „klasické“ přátelské duely s relativně slabšími soupeři. Co byste v nich ještě rádi zvládli?

Do každého zápasu jdeme s cílem zvítězit. Na tom se nic nemění, ať je to extraliga, první nebo druhá liga. Řekl bych, že pomalu budeme do hry zapracovávat nějaké věci, o kterých se bavíme v kabině. Budeme se snažit navázat na tento úspěch a co nejvíc zápasů vyhrát.

KÁDR HC VCES PROŠEL ZÚŽENÍM
Mužstvo prvoligových hokejistů HC VCES Hradec Králové doznalo dalších změn. Proběhlo totiž zúžení kádru. S týmem se tak již dále nebudou připravovat tito hráči: Balážik, Hornyš, Rejzek, Chipaux, Kravchenko, Velich, Šimoníček, Ježek a Szabo. Dle klubových informací má momentálně trenérský tandem Mička – Slabý k dispozici pět kompletních formací.