Hradec Králové - Dříve působil v Liberci či ve Vrchlabí, naposledy také v Benátkách nad Jizerou. Právě tam se ve středu postavil proti svým bývalým spoluhráčům v hradeckém dresu. Pro předsezonní posilu Východočechů proto měl zápas pikantní náboj. ONDŘEJ HRUŠKA navíc dokázal skórovat, a připsat si tak vůbec první trefu v mužstvu HC VCES.
Jeho šťastná branka byla velmi důležitá, neboť ve 28. minutě vyrovnával na 1:1. Jeho nový parťák Jan Hruška využil za soupeřovou svatyní zaváhání gólmana Nedvídka a nezištně poslal gólovou přihrávku před odkrytou klec. Od té chvíle hostující tým převzal otěže zápasu a dotáhl jej k vítězství 4:1, vůbec prvnímu v novém ročníku na cizím kluzišti.
Hradeckým evidentně prospěly změny ve složení i nasazování jednotlivých formací, které před utkáním avizovala trenérská dvojice Mička – Slabý. Snad i proto, ač ve čtvrté formaci, dostával Ondřej Hruška na ledě dostatek prostoru.

Poprvé jste se trefil v hradeckém dresu, navíc proti bývalému klubu z Benátek. Jaké máte pocity?
Z gólu jsem velmi šťastný, konečně to ze mne spadlo. Hlavně to bylo asi tím, že jsem dostal velkou důvěru od trenéra, za což jsem se mu odvděčil.

K premiérovému zásahu vám pomohla chyba brankáře Nedvídka a bojovnost spoluhráčů…
To je pravda. Byl tam nahozený puk, Honza Hruška obral Nedvídka, nahrál před branku a já už jsem to prakticky dával do prázdné.

Vyrovnání celý tým očividně nastartovalo, je to tak?
Myslím, že ano. Trochu jsme se uklidnili. Za stavu 1:1 jsme měli větší tlak a dostávali jsme se do šancí. Jediné, co nás může mrzet, je hodně vyloučených. Soupeře jsme tím dostávali zpátky do hry.

Bylo to pro vás hodně specifické utkání?
Myslím, že ne. Bylo to jako každý jiný zápas. Byl jsem hlavně rád, že jsem od trenéra dostal větší důvěru, protože jsem prakticky pořád hrával ve čtvrté pětce. Moc si toho vážím.

V lajně jste měl nového parťáka Jana Hrušku. Jaká s ním byla spolupráce?
Neměli jsme moc času na sehrání, seběhlo se to rychle. Po utkání se Šumperkem jsme spolu začali trénovat. Honza se umí držet v rohu na puku, díky čemuž se dostáváme do gólovek.

Dosud jste na ledě neměl tolik prostoru. Cítíte, že stoupáte v týmové hierarchii?
Určitě potěší, když jste v zápase víc na ledě. Potom máte pocit, že jste byl pro tým platnější. Trenér to zřejmě dává podle toho, jak se zrovna daří hráčům a pětkám. Zhruba po první třetině dostává čtvrtá lajna větší prostor na ledě, což je asi správně.

Začíná se atmosféra v týmu uvolňovat?
Myslím, že ano. Předchozí utkání, která jsme vyhráli, byla hlavně o bojovnosti. Jedině s ní můžeme uspět, to je důležité. Jakmile se začne vyhrávat, bude větší pohoda v týmu a snad začneme hrát i pěknější hokej.