Třebíč a Jihlava jsou úspěšně za nimi, teď však čeká východočeské celky daleko složitější úkol. Ve čtvrtfinále play off první ligy se Hradci postaví do cesty postupem do extraligy namotivovaná brněnská Kometa.

Horalové z Vrchlabí vyzvou v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy dalšího z ambiciózních týmů – KLH Chomutov. Čtvrfinálové bitvy startují již zítra. Východočeši začnou dvěma zápasy na kluzištích rivalů.

NE 17.00: HC Kometa Brno – HC VCES Hradec Králové.

Vzájemné zápasy v sezoně: 2:5, 3:5. V neděli rozehraje hradecký tým zřejmě nejsledovanější a nejatraktivnější čtvrftinálovou sérii. V brněnském Rondu bude na první dva otevírací zápasy podle všeho vyprodáno. Jak by také ne. Hokej v Brně zažívá obrovský „boom“. Moravský klub se netají ambicemi na postup do extraligy.

„Je to silný tým, do play off dají určitě všechno. Finance tam proudí. Soupeř je to jeden z nejzdatnějších,“ říká hradecký trenér Pavel Pazourek. Soupiska Brna budí opravdu respekt. V týmu je mnoho hráčů ošlehaných extraligou (Zubíček, Hronek, Dlouhý, Rob a mnoho dalších). Klub také profituje ze spolupráce se Spartou Praha. Na střídavý start získal Zelenku, Američana Beckera či exhradeckého Romana Vondráčka.

Hradec odehraje první dva zápasy v Brně. Je to výhoda? „Pokud se hraje na tři vítězné zápasy, tak to výhoda je. Takhle o tom nejsem přesvědčen. myslím si, že to nehraje roli,“ dumá Pazourek.

NE 17.30: KLH Chomutov – HC Vrchlabí.

Vzájemné zápasy v sezoně: 3:4, 2:3, 3:6, 6:5. Do série, ve které nemají co ztratit, zítra vstoupí prvoligový nováček z Krkonoš. V souboji s Chomutovem mohou hokejisté z hor jen překvapit. „Náším cílem bylo postoupit do play off. To, že jsme přešli předkolo a jdeme do dalšího kola, je pro nás úspěch,“ mnul si spokojeně ruce majitel klubu Petr Dědek po vítězství v pátém utkání s Jihlavou.

„Teď už nemáme co ztratit. Budeme škrábat a zkusíme se poprat s Chomutovem o to, abychom se dostali dál,“ doplnil. Severočeský klub sice v základní částí neoplýval zrovna bůhvíjakou formou, avšak v sérii je jasným favoritem. „Navíc v play off bývá dvakrát lepší než v základní části,“ zdůraznil kvalitu soupeře brankář Alexandr Hylák, který si v play off proti Chomutovu zachytal v dresu Hradce.

„My si však čtvrtinálovou sérii můžeme jenom užít a bylo by super, kdyby se nám podařilo nějaké zápasy vyhrát,“ prohlásil 24letý gólman.

ČTVRTFINÁLE PLAY OFF

1. zápasy – 24. února
HC Kometa Brno – HC VCES Hradec Králové (17.00)
LH Chomutov – HCVrchlabí (17.30)
2. zápasy – 25. února
HC Kometa Brno – HC VCES Hradec Králové (18.00)
KLH Chomutov – HCVrchlabí (17.30)
3. zápasy – 28. února
HC VCES Hradec Králové – HC Kometa Brno (18.00)
HCVrchlabí – KLHC homutov(18.00)
4. zápasy – 29. února
HC VCES Hradec Králové – HC Kometa Brno (18.00)
HC Vrchlabí – KLH Chomutov (18.00)
Případné další zápasy sérií se hrají 3.3, 5.3 a 8.3. Hraje se na 4 vítězná utkání.

(šp, bog)