Čtyřicet minut byl však stav velice těsný, Hradec vedl o jedinou branku. Ovšem závěrečných dvacet minut se proměnilo v exhibici hráčů HC VCES, kteří skórovali hned pětkrát. Největší podíl na vysokém vítězství má příznačně JAROSLAV ROUBÍK coby hradecký kapitán.

Řádění elitní útočné formace Východočechů nekončí. Dvě branky si připsal také Domin, a nebýt výborně chytajícího Štelmacha v brance Berouna, mohlo být skóre ještě vyšší. Referát z utkání čtěte ZDE!

Již ve středu čeká hokejisty HC VCES šlágr kola. Na východ Čech přijede druhý tým západní skupiny, celek Chomutova. Přestože oba soupeři spolu v tabulce sousedí, odstup mezi nimi je výrazný. O tom všem jsme hovořili právě s hradeckým kapitánem.

Jeli jste do Beouna s vědomím, že Středočeši jsou v západní skupině poslední. Nehrozilo před zápasem podcenění soupeře?
To rozhodně ne. Poslední dobou hrají velice dobře, sbírají spoustu bodů. Chtějí se vyhnout pádu do baráže a svým výkonem v úvodu zápasu nezklamali.

Přitom dlouho nic nenasvědčovalo tak vysokému vítězství. Stav byl po čtyřiceti minutách velmi těsný…
Beroun hrál dobře, hráči bruslili, bojovali a my jsme ten těsný stav potřebovali nějakým způsobem zlomit. To se nám povedlo ve třetí třetině.

Co bylo příčinou střelecké produktivity celého týmu v závěrečné dvacetiminutovce?
Do té doby byl zápas velice vyrovnaný. Řekl bych, že rozhodly první dva slepené góly. Sami jsme se snažili trochu víc tlačit dopředu a nakonec jsme rádi za to, že jsme se dokázali tolikrát střelecky prosadit.

Sám jste docílil hattricku, takže s výkonem v zápase určitě budete spokojen…
(smích) Spokojený nemůžu být asi nikdy, ale určitě z toho mám radost. Hlavně to byla zásluha celé lajny, že jsem ty tři góly dal.

Bude současná produktivita vaší formace základem úspěchu pro středeční těžké utkání s Chomutovem?
Hlavně doufáme, že se nám bude dařit déle. Zpočátku téměř nikdo z nás nemohl dát gól. Ale teď jsme rádi, že jsme se zase rozstříleli, a snad to tak půjde dál. Každý gól, který dáme, nám zvedne sebevědomí v koncovce.

Budete středeční duel brát jako poslední šanci, jak se pokusit dostinout vedoucí dva celky západní skupiny?
To už se snad ani dotáhnout nedá. Ale určitě je budeme chtít porazit. Hrajeme před svými fanoušky, tak se na špičkový tým první ligy budeme chtít vytáhnout. Navíc to může být dobrá prověrka v tom směru, jestli to potom v play off budeme schopni dotáhnout někam dál.