Východočeský tým prohra v minulém kole na ledě Jihlavy (2:3pp) zjevně nijak nezviklala. Trpělivým výkonem dospěl v sobotu k domácí výhře 4:1 nad silnou Olomoucí. JIŘÍ CETKOVSKÝ, coby náhrada za Romana Vondráčka, který se upsal extraligové Spartě, se ve druhé formaci určitě neztratil. A to nejen vzhledem ke své výšce. Nejprve zařídil vyrovnávací branku a přidal ještě dvě asistence.
Olomouc byla houževnatý soupeř, dvě třetiny byl osud zápasu otevřený…
Určitě. Byl to těžký soupeř, což jsme dobře věděli. Mají letos dobrý tým, takže v tomto zápase rozhodovaly maličkosti.

Váš stupňující se tlak gradoval ve třetí třetině, kdy jste odpor Olomouce zlomili třemi brankami. Byla do této třetiny stanovena útočnější taktika?
Myslím, že to ani ne. Ale od poloviny zápasu jsme je přehrávali, tak bylo důležité to stejným stylem dohrát, a hlavně bez faulů. To se moc nepovedlo. Ale trochu nás oslabení vyhecovala, dostali jsme se do vedení a už to bylo dobré.

Shodneme se v tom, že přesilovky nakonec hrály důležitou roli v celkovém výsledku?
Vypadá to tak. Ubránili jsme tři na pět a ve stejné situaci jsme dali my třetí branku. Celkově jsme hráli výborně v oslabení a náš brankář Vláďa Koutský toho také hodně pochytal a podržel nás.
Hrál jste v řadě s Martinem Koudelkou a Petrem Sakrajdou. Mohla po zápase vládnout v tomto směru všeobecná spokojenost?
Snad ano. Zápas se nám podařil, spolupráce byla taky docela dobrá, ačkoliv jsme každý jiný typ. Koudelka je dobře takticky vybavený hráč, Sakrajda zase rychlý bruslař. Na nich se zakládá úspěch, protože já mám svojí roli spíše před brankou, trochu to tam rozrážet, clonit brankáři, případně tečovat puky.
Jak je to vlastně s vámi v současné době ohledně hraní za Hradec nebo Pardubice?
Teď jsem hrál v Hradci, zítra jedu zase do Pardubic. Asi to teď bude takhle střídavě a dořeší se to až o vánoční přestávce. Uvidím, jak se kluby domluví, jestli budu hrát v Hradci, nebo pojedu s Pardubicemi na turnaj.

Do týmu hradeckých hokejistů se vrátil útočník Jiří Cetkovský a byl hlavním strůjcem vítězství nad Olomoucí.