Hokejisté Třebechovic atakují v probíhající sezoně krajské ligy nejvyšší příčky.

Před sezonou od vedení klubu zaznělo, že by se tým rád po základní části procpal mezi první šestku. Jenže v jedné chvíli dokonce mužstvo trenérů Miroslava Řeháka a Jiřího Hrušky figurovalo na prvním místě. „Až takhle jsme to nečekali. Chtěli jsme jednou konečně nehrát ve skupině o záchranu, což jsme jednoznačně splnili. Po základní části jsme byli druzí,“ uvedl předseda klubu Zdeněk Třeška.

Zlepšená obrana


Jak už z hodnocení vyplývá, Třebechovičtí v uplynulých ročnících hráli na chvostu tabulky. Co tedy stojí za velkým posunem vpřed? „Podařilo se nám sehnat tři zkušené obránce a ve hře to je hned znát. Útok jsme měli už dříve docela dobrý, ale obrana nám scházela,“ prozradil Třeška. „Je to letos něco úplně jiného,“ pochvaluje si.

Akorát divácký zájem Třešku poněkud zklamal. „Chodí stále stejní lidé, ať hrajeme o záchranu nebo o první místo. Zasloužili bychom si větší podporu. Myslel jsem si, že na základě lepších výsledků budou i lepší návštěvy, avšak zatím bohužel. Ale to je jen takové povzdechnutí.“

Cíl play off


Kde však třebechovická jízda letos může skončit, to si šéf klubu netroufl odhadnout. „Když už se nám takto daří, chtěli bychom se po nadstavbě probojovat do play off.“

A co takhle vyhrát celou soutěž? „Asi i to bychom mohli, nebo spíš chtěli. Byl by to krásný úspěch. Ovšem hrát ještě výš, to už by byl po finanční stránce trochu problém,“ nastínil Zdeněk Třeška.