Čtvrtým kolem v neděli pokračovala nadstavbová část krajské hokejové ligy na Královéhradecku.

Hráči Třebechovic nestačili v domácím prostředí na Jaroměř a po porážce 2:4 spadli na čtvrtou příčku šestičlenné skupiny. Mužstvo Bydžova znovu podlehlo Opočnu, a tak i nadále čeká na první bodový zisk v letošní sezoně.

SK Třebechovice pod Orebem – HC Jaroměř 2:4 (0:3, 1:1, 1:0). Branky a asistence Třebechovic: 32. Smutný (J. Lochman), 55. Smutný (Podzimek, Mareček). Třebechovice p. O.: P. Lochman (15. Petrů) – J. Lochman, Mareček, Podzimek, Prajsler, Krejčí – Kudr, Tuček, Řezníček – Hloušek, Rejzek, Dostálek – Bohdanecký, Smutný, Christ – Antalík.

Mužstvo Jaroměře, které se v neděli představilo na třebechovickém ledě, je favoritem na postup do semifinále play off. Domácí chtěli v silně kombinované sestavě zabojovat a případně překvapit. Tento záměr se rozplynul, když již v páté minutě inkasovali první branku z hole Jurči. Na druhý gól vstřelený Synkem se čekalo pouhé tři minuty. Když se zdálo, že Třebechovičtí vyrovnávají tlak soupeře, inkasovali v 15. minutě další branku vstřelenou kapitánem hostí Hamáčkem. Poté se domácí trenéři rozhodli k výměně brankářů, Lochmana vystřídal Petrů. Za stavu 0:3 skončila první třetina.

Druhou část začali hokejisté Třebechovic v pozměněné sestavě, ale rapidní zlepšení nenastalo. Hned ve 23. minutě rozhodčí Machač vyloučil Krejčího za vražení na hrazení a o minutu později Hlouška za sekání, a tím poslal Třebechovice do tří. V čele s brankářem Petrů a dobrou obrannou hrou se domácí úspěšně ubránili. O šest minut později přišla také jejich světlá chvilka, když Smutný zužitkoval přihrávku Lochmana ke vstřelení kontaktní branky. Hosté reagovali hned za čtyři minuty, kdy vstřelil gól Svoboda, čímž upravil stav před odchodem do kabin na 1:4.

V závěru třetiny měli domácí přesilovku, ale výsledkem byly jen dvě dělovky Prajslera. Druhá střela trefila jaroměřského brankáře Macháně do masky a zlikvidovala její drátěný košík.

V poslední třetině se hráči Třebechovic snažili se stavem utkání ještě něco udělat, ale výsledkem byla jen branka Smutného, kterou mu v 55. minutě připravili Podzimek s Marečkem.

Miroslav Řehák, trenér SK Třebechovice pod Orebem: „V tomto složení jsme na lepší výsledek neměli, i když snahu některým hráčům nelze upřít. Ale mnozí si musejí uvědomit, že utkání se musí odmakat, a ne jenom odbruslit. Doufáme, že se nám vyprázdní marodka a sestava se nám zkvalitní. Mužstvu Jaroměře gratuluji k zaslouženému vítězství.“

Stadion Nový Bydžov – HC Opočno 3:6 (1:1, 1:2, 1:3). Branky a asistence Bydžova: 6. Fiala (Blaško), 28. Menyhart (M. Čížek), 49. Louženský (Kubín). Nový Bydžov: Heneš – Reček, Kokošín, Pilc, Novák, Hron, Jílek, Borůvka – Červený, Pošík, Blaško – Louženský M. Čížek, Lihan – Kubín, Fiala, Kvasnička – Menyhart.

Jaromír Pilc, vedoucí mužstva Stadion Nový Bydžov: „V první třetině jsme byli lepším týmem, v této části jsme navíc měli jen jednoho vyloučeného. Hostům se podařilo vyrovnat po náhodné akci. Druhou část ovlivnila čtyři naše vyloučení. Tuto dvacetiminutovku jsme prohráli 1:2, hra se však vyrovnala. V posledním dějství jsme byli často vylučovaní, kvůli čemuž hra upadla. Za předvedený výkon musím pochválit brankáře Heneše, který na inkasovaných brankách nenese žádnou vinu.“

Soutěž pokračuje dalšími zápasy již ve středu, kdy se hokejisté Třebechovic představí na ledě Nové Paky. Hráči Bydžova vyjedou na led až v neděli 10. ledna, kdy zavítají do Hronova.