Nadstavbová část krajské hokejové ligy na Královéhradecku ve středu pokračovala pátým kolem. V jeho rámci zajížděli hráči Třebechovic do Nové Paky, odkud si odvezli všechny body za přesvědčivé vítězství.

BK Nová Paka – SK Třebechovice pod Orebem 2:6 (0:3, 1:2, 1:1).

Branky a asistence Třebechovic: 6. Kudr (Smutný), 7. Hloušek (Rejzek), 20. Hloušek (Prajsler, Dostálek), 25. Kudr (Christ), 26. Podzimek (Christ, Krejčí), 51. Kudr (Vinopal, Rejzek). Třebechovice p. O.: Petrů – J. Lochman, Krejčí, Mareček, Luštinec, Špička - Hloušek, Rejzek, Dostálek - Vinopal, Smutný, Kudr - Christ, Podzimek, Řezníček - Tuček.
Ve středu v podvečer tříkrálový zajížděli hráči Třebechovic na ledovou plochu Nové Paky. Již tradičně přetrpěli zkrácené rozbruslení na ledě bez úpravy po veřejném bruslení. Rozbruslení mělo začínat v 17.20, veřejné bruslení přitom končilo v 17.30. Za úvahu by to na správných místech stálo.
Zápas byl pro obě mužstva velmi důležitý, jelikož se hrálo o šest bodů. Třebechovičtí hráči, vědomi si vážnosti situace, nenechali nic náhodě. Pustili se do domácího mužstva a vůbec se k hostiteli nechovali nijak přátelsky. Hned v 6. a 7. min.udeřili. Nejprve využil Smutného vybídnutí ke skórování Kudr a následně Rejzkovu přihrávku uklidil za Balážikova záda Hloušek. Další pohroma na domácí čekala ve 20. min., kdy opět Hloušek zužitkoval přihrávky Prajslera a Dostálka. Za stavu 0:3 se šlo poprvé do kabin.

Do druhé třetiny vykročili hosté z Třebechovic opět ostře. Nejprve ve 25. min. Kudr využil ke skórování přihrávku Christa. O minutu později to byl opět s chutí hrajíci Christ, který s obráncem Krejčím připravil gól pro Podzimka, a hosté šli do vedení již 0:5. Ještě v téže minutě však byl vyloučen Luštinec za nedovolené bránění, načež domácí Haken snížil na 1:5.

Do závěrečného dějství šli Třebechovičtí s vědomím nenechat domácí znovu snížit a pustit je do hry. Naopak v 50. min. vstřelil svoji třetí branku v zápase nejlepší třebechovický hráč Kudr. Možnost ke skórování mu připravili Vinopal s Rejzkem. Stav se měnil na 1:6. Brankovou tečku za utkáním udělal domácí kapitán Jakubec, který na modré čáře převzal přihrávku Šebka a sólo zakončil střelou mezi betony brankáře Petrů, čímž upravil stav na konečných 2:6.

Miroslav Řehák, trenér SK Třebechovice pod Orebem:
„Do Nové Paky jsme přijeli vyhrát a získat tři body, i když stále ještě nejsme zdravotně fit. Sestavu máme doplněnou o vlastní juniory Tučla, Antalíka, Mlatečka, Špičku a Ondru Luštince. Vedle zkušených hráčů z nich mohou vyrůst dobří hráči. To záleží jen na nich a jejich píli v tréninku. Plnění taktických úkolů v pokrytí klíčových hráčů se nám vyplatilo, a za to hráčům patří můj dík.“
Další pokračování napíše krajská hokejová liga na Královéhradecku v neděli 10. ledna. Třebechovičtí zavítají znovu na led soupeře, tentokrát do Dvora Králové. K dalšímu zápasu vyjedou také hráči Nového Bydžova, kteří se představí v Hronově. (ill, jz)