Krajská hokejová liga na Královéhradecku měla ve středu na programu zápasy sedmého kola nadstavbové části.

SK Třebechovice pod Orebem – HC Spartak Nové Město 4:1 (1:1, 1:0, 2:0).
Branky a asistence Třebechovic: 11. Kudr (Mareček, Smutný), 21. Kosina (Smutný), 45. Prajsler (Dostálek, Podzimek), 55. Rejzek (Hloušek, Dostálek). Třebechovice p. O.: Petrů - Podzimek, Prajsler, Mareček, Luštinec, J. Lochman, Krejčí, Špička – Hloušek, Rejzek, Dostálek – Kudr, Smutný, Kosina – Bohdanecký, Christ, Řezníček – Tuček.

Hosté se ujali vedení brankou obránce Šnejdra, jenže tím vystříleli prach. Následovala 10. min., kdy Dostálek přesně našel na modré Rejzka, který však vyloženou šanci neproměnil. Od té chvíle domácí vědomi si vážnosti utkání přidali a v 11. min. vyrovnali. Branku pro střelce Kudra připravili Mareček a Smutný. Třebechovičtí zvýšili tlak. Podzimkova střela na branku však byla zblokována a stav se neměnil.

Druhá třetina začala pro domácí šťastně. Hned v první minutě využil Kosina nahrávky Smutného a poslal domácí do vedení - 2:1. Další slibnou šanci ke skórování měl Christ, který přešel přes tři hráče, ale na zakončení mu už síla nezbyla. Novoměstští hráči několikrát nebezpečně zahrozili, ale domácí obrana pracovala s přehledem a změnu skóre nedopustila. Do výborné střelecké pozice se dostal centr druhého třebechovického útoku Smutný, ale trefil jen masku brankáře Bláhy. Ve 32. min. byl vyloučen domácí Kudr za neúmyslný úder na hlavu (2+10 min.), protihráč Reichmann odjel do nemocnice na ošetření.
Ve 44. min. rozhodčí vyloučil domácího Rejzka za hákování. Hosté nenaložili s přesilovou hrou vůbec podle svých představ. Ve 45. min. navíc Prajsler převzal přihrávku, najel si za modrou čáru a nekompromisně vymetl pavučiny z levého horního růžku Bláhovy branky - 3:1. Hosté vědomi si nepříznivého stavu se snažili ještě kontrovat, ale tentokrát na rozjeté Třebechovice neměli. Gólovou tečku za utkáním udělal Rejzek, který zužitkoval spolupráci celé své lajny.

Miroslav Řehák, trenér SK Třebechovice pod Orebem:
„Obě mužstva nastoupila oslabena o některé klíčové hráče. Přestože jsme prohrávali 0:1, byla na nás viditelná snaha o vítězství. Tentokrát jsme byli lepším celkem. Všem hráčům děkuji za dodržení taktických pokynů, které vedly k zisku tří bodů.“

HC Opočno – Stadion Nový Bydžov 4:3 (2:1, 2:1, 0:1).
Branky a asistence Bydžova: 5. Louženský (Špaček), 39. Louženský (Kubín, Reček), 43. Břetenář (Doskočil). Nový Bydžov: Vtípil – Reček, Pilc, Novák, Doskočil – Červený, Fiala, Kubín – Menyhart, Louženský, Špaček – Břetenář.

Jaromír Pilc, vedoucí mužstva Stadion Nový Bydžov:
„První gól jsme obdrželi již ve 4. minutě, ale brzy jsme po brejku dvojice Louženský, Špaček odpověděli. Poté jsme se dopustili chyby při vyhození puku a ve vlastní přesilovce jsme inkasovali podruhé. Ve druhé třetině domácí zvýšili na 3:1, nám se podařilo kontrovat až v závěru této části, kdy Louženský skóroval po dlouhé nahrávce Kubína. Opočno se však dokázalo prosadit ještě ve 40. minutě střelou od modré při přesilovce pěti proti třem. V závěrečné části se prosadil nováček v našem mužstvu Břetenář, věkem ještě dorostenec. Premiéru v dresu A týmu si odbyl také junior Špaček, který se uvedl asistencí. Věkem tvořilo naši sestavu pět mužů, pět juniorů a jeden dorostenec, přesto jsme byli blízko touženému prvnímu bodu v sezoně. Všichni přítomní ocenili náš bojovný výkon. Musím poděkovat všem zúčastněným a pochválit je za dobrou kombinační hru. Je vidět, že práce trenéra France slaví úspěch.“

Nadstavbová část krajské hokejové ligy bude pokračovat osmým kolem v neděli, kdy třebechovičtí hráči přivítají na svém ledě Náchod. Mužstvo Bydžova zasáhne do dalších bojů až příští středu, kdy se v domácím prostředí střetne s Hronovem. (ill, jz)