Krajská hokejová liga na Královéhradecku v neděli pokračovala osmým kolem nadstavbové části. Hráči Třebechovic v domácím prostředí přestříleli Náchod, díky čemuž se dostali zpět do boje o pozici lídra. Na vedoucí Nové Město totiž ztrácejí již jen bod.

SK Třebechovice pod Orebem – HC Náchod 6:4 (2:0, 2:3, 2:1). Branky a asistence Třebechovic: 5. Podzimek, 7. Hloušek (Rejzek), 28. Dostálek (Rejzek), 36. Rejzek (Dostálek), 43. Rejzek (Hloušek), 58. Podzimek. Třebechovice p. O.: Petrů – Podzimek, Prajsler, Mareček, Luštinec, J. Lochman – Hloušek, Rejzek, Dostálek – Kudr, Smutný, Kosina – Vinopal, Řezníček, Stříteský – Tuček.

V Třebechovicích bylo sehráno další důležité utkání o postup do semifinále play off. Domácí hráči se s velkou vůlí rozhodnout o postupu již v neděli do soupeře pustili s chutí jim vlastní.

Signál ke zteči náchodské branky dal již v 5. min. Podzimek. Ujel po pravém křídle a svoji střelu vtěsnal nad levé rameno brankáře do růžku. O dvě minuty později po přesné souhře Hloušek – Rejzek skóroval prvně jmenovaný – 2:0. Na konci první třetiny domácí přestáli oslabení 3 na 5 při vyloučeních Vinopala a Prajslera.

Do druhého dějství šel soupeř s výhodou klasické přesilové hry a s odhodláním nenechat domácím nic zadarmo. Ve 22. min. třebechovičtí obránci „zaspali“ při střídání, a tak nechali prostor rozjetému Hrabicovi, pro kterého nebyl problém poslat puk mezi betony gólmana. Běžela 25. min., kdy Náchod hrál přesilovou hru po vyloučení Kosiny. Nejlepší hráč hostí Komárek si sjel s pukem mezi kruhy a vymetl šibenici domácí branky – 2:2. O tři minuty později kontroval Dostálek a poslal domácí do vedení. Přetahování o výsledek pokračovalo, Komárek srovnal na 3:3. Do konce druhé třetiny chyběly čtyři minuty, kdy Rejzek po ideální přihrávce Dostálka poslal svůj tým opět do vedení.

V poslední části Třebechovičtí nechtěli nechat nic náhodě a hned ve 42. min. po souhře první lajny opět Rejzek zvýšil náskok domácích na dvoubrankový.

Hosté ovšem zbraně nesložili a ve 47. min. opět snížili. O čtyři minuty později se na domácí branku řítil náchodský Hrabica, ale proti brankáři Petrů neuspěl. Pravidlo nedáš – dostaneš se potvrdilo i tentokrát. Skvělý Podzimek projel po pravé straně, vystřelil do chráničů brankáře Navrátila, ale ten vyrazil puk jen zpět ke střílejícímu hráči, který ho nekompromisně vrátil za jeho záda.

V 58. min. Hloušek nasadil náchodskému hráči u mantinelu bodyček, který poslal nešťastně postaveného rozhodčího Brandejse za mantinel mezi diváky. Vše se obešlo bez zranění. Absolutorium v tomto utkání zasloužil brankář Petrů, který svým výkonem byl základem třebechovického úspěchu a byl také vyhodnocen nejlepším hráčem zápasu společně s náchodským Komárkem.

Miroslav Řehák, trenér SK Třebechovice pod Orebem: „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, ale větší touha po vítězství a bojovná srdce nás dovedly k cíli. Hráčům děkuji za výkon, který tentokrát připomínal spíš boj než hokej. Rád bych vyzdvihl výkony brankáře Petrů a obránce Podzimka. Nyní si přeji, abychom se dali zdravotně do pořádku a v semifinále uspěli dle našich skromných možností co nejlépe.“

Deváté kolo krajské hokejové ligy na Královéhradecku je na programu ve středu 20. ledna. Mužstvo Třebechovic se představí v dalším pikantním souboji v Jaroměři, ve skupině o 7. – 9. místo přivítají hráči Nového Bydžova na vlastním ledě Hronov. (ill, jz)