V neděli se hrálo čtvrté utkání semifinále krajské hokejové ligy Královéhradecka o postup do finále play off. Třebechovičtí přivítali Jaroměř, nad kterou v sérii vedli 2:1. Hráči zpod Orebu tedy v případě vítězství mohli slavit postup, hosté potřebovali uspět, aby sérii vrátili k pátému utkání na svůj led. Proto se očekával urputný boj, což se vyplnilo. Třebechovice nakonec poslal do finále v nájezdech Polák

SK Třebechovice pod Orebem – HC Jaroměř 4:3 SN (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0). Branky a asistence Třebechovic: 10. Polák (Mareček, Kostka), 13. Mareček (Polák, Vinopal), 48. Polák (Smutný), 66. Polák (SN). Třebechovice p. O.: Petrů – Luštinec, Suchý, Mareček, Kostka, J. Lochman, Krejčí, Řezníček – Hloušek, Rejzek, Dostálek – Polák, Hofman, Vinopal – Smutný, Branda, Podzimek – Tuček, Kosina, Erban.

Třebechovičtí nevstoupili do utkání šťastně. Hned v první minutě byl vyloučen Polák a hosté zle atakovali domácí branku. Hráči zpod Orebu se však ubránili, a byli to naopak oni, kdo měl výhodu přesilové hry ve 4. minutě. V dobré střelecké pozici se ocitl Dostálek, ale Chýlek mu obětavě lehl do střely. Další šance měli Polák s Vinopalem, avšak ani oni proti Svobodovi v brance hostí neuspěli. V 10. min. po souhře obránců Kostky a Marečka poslal domácí do vedení Polák.

Ještě neskončily ovace po vstřelené brance a už mohly začít znovu. Vinopal přihrál Polákovi, který posunul puk na modrou, kde se do něj opřel Mareček a zvýšil na 2:0. Tři minuty před odchodem do šaten byl za zbytečné vyhození puku vyloučen Branda a hosté okamžitě snížili na rozdíl jedné branky.

V prostředním dějství se Třebechovicím nedařilo. Jaroměřští hráči byli rychlejší, byli dříve u puku i lepší v osobních soubojích. Bylo jen otázkou, kdy vstřelí branku. Na začátku 25. min. odešel na trestnou lavici Dostálek za napadení. Nabídnutou příležitost k vyrovnání stavu využil Novák po přihrávce Jurči. Do konce třetiny to byl boj, ve kterém dominovali gólmani a uchránili svoje branková konta. Do šaten se proto odcházelo za stavu 2:2.

Ve třetí části se bojovalo o výsledek na obou stranách. Ve 46. min. byl vyloučen Kosina za zbytečné hákování. Jaroměřský tým prokázal svoji sílu a otočil výsledek z 2:0 na 2:3 brankou Vejmana. Domácí na to však odpověděli hned po minutě, a to brankou Poláka, kterou pro něj připravil Smutný. Od té chvíle se hrálo podle třebechovických not, leč již bez branek Škoda byla spálených šancí v druhé polovině třetí třetiny.

Po šedesáti minutách byl stav 3:3, a proto se šlo do prodloužení. V něm byly šance na obou stranách, ale bez brankového efektu. Proto musela rozhodnout poslední možnost, a sice loterie nájezdů. Postupovou branku Třebechovic vsítil Polák, čímž za velké radosti domácí střídačky a diváků poslal svůj tým do finále play off.

Miroslav Řehák, trenér SK Třebechovice pod Orebem: „Úvodní dvacetiminutovka byla sehrána podle našich představ. Rozhodila nás zbytečná branka do šatny, ze které jsme se vzpamatovávali celou druhou třetinu. Ve třetí části se probudili třebechovičtí diváci a dohnali naše hráče k výkonu, který znamenal postup do finále play off proti Novému Městu. Proto chci divákům poděkovat, že jsme tento úspěch dotáhli společně až do konce. Ještě chci vyzdvihnout hru Jardy Poláka, který potvrdil a splnil to, proč jsme o něj měli zájem. Dále to je Pavel Petrů, jenž v brance podává stabilně výborné výkony. Ke kvalitě utkání přispěli i rozhodčí. Na další utkání se poctivě připravíme. Jsme odhodláni v další části bojovat s každým soupeřem.“

Finálová série mezi Novým Městem nad Metují a Třebechovicemi odstartuje v neděli 14. února na ledě Spartaku, v domácím prostředí se následně hokejisté zpod Orebu představí ve středu 17. února. Hraje se na tří vítězná utkání, další zápasy jsou na programu 21., dále případně 24. a 28. února. (jz, i­ll)