Mají za sebou vydařenou sezonu. Po základní části krajské ligy na Královéhradecku byli hokejisté SK Třebechovice pod Orebem druzí, po nadstavbové části jen o skóre třetí. Do play off proto vstupovali z méně výhodné pozice. Přesto si dokázali v semifinále poradit s Jaroměří a v bitvě o celkové prvenství také s – do té doby suverénním – novoměstským Spartakem.

Rezultovala z toho účast v kvalifikaci o II. ligu, kde se úspěšným hokejistům zpod Orebu již tolik nedařilo. V tříčlenné skupině B sice skončili poslední, ale těžko jim to mohlo výrazně pokazit radost z vydařeného ročníku. Spokojenost neskrýval ani třebechovický trenér MIROSLAV ŘEHÁK (na snímku). Vždyť triumf v krajské lize se od jeho týmu před startem uplynulé sezony rozhodně nečekal.

Máte za sebou velice vydařenou sezonu. Jaké z ní máte pocity?
Jsme spokojeni, ale výsledek sezony je zavazující.

Již v průběhu dlouhodobé části se mužstvo drželo v popředí soutěže. Dá se říci, že tým byl dobře poskládaný a vyhnul se výraznějším výkonnostním i výsledkovým výpadkům?
Věděli jsme, že máme dobré útočníky, ale také to, že nám chybějí obránci. Tento nedostatek jsme vyřešili doplněním zkušenými hokejisty. Poprvé jsme měli vyrovnanou brankářskou dvojici, vytvořena tím byla zdravá konkurence. Ofenzivu jsme posílili útočníkem s ligovou zkušeností, který splnil naše očekávání.

V play off jste postupně vyřadili Jaroměř a favorizovaný novoměstský Spartak. Myslíte, že ve vyřazovacích bojích forma mužstva gradovala?
V play off hrála roli hlavně zkušenost starších hráčů. Nic víc, nic míň.

Zejména skalp lídra z Nového Města pro vás musel být cenný. Co rozhodovalo napínavou finálovou sérii?
Myslím si, že Nové Město nezvládlo situaci, když vedlo 2:0 na zápasy. Naši hráči úžasnou bojovností otočili sérii na svoji stranu.

Nebáli jste se, že by finále mohl výrazně ovlivnit osud prvního duelu, který byl přerušen a dohrával se až na konci série?
Řekl bych, že v takových zápasech nerozhoduje domácí prostředí. Připravovali jsme se zápas od zápasu, a klukům jsme věřili.

Finále jste dokonale zvrátili ve svůj prospěch. Jak probíhaly oslavy triumfu v krajské lize?
Sešli jsme se na společné večeři a všichni byli odměněni pamětními medailemi a puky.

Vybojovali jste si účast v kvalifikaci o druhou ligu, v níž se vám již příliš nedařilo. Byli soupeři ze Světlé a Božetic nad vaše síly?
Myslím si, že v žádném případě nebyli. Kdo zná naši sestavu z krajské ligy a porovná ji se sestavou v kvalifikaci, ví, o čem mluvím.

Byl by v Třebechovicích zájem hrát druhou ligu?
Tato otázka je zajímavá ani ne pro mě, jako spíš pro vedení klubu a funkcionáře třebechovické radnice. Bohužel se může stát, že během roku se nebude moci hrát ani kraj, a to kvůli chlazení, betonové ploše, mantinelům, plexisklům, a tak dále.

Kvalifikační skupinu vyhráli hokejisté Světlé nad Sázavou. Myslíte, že to tak bylo spravedlivé?
V dané situaci asi ano.

Vraťme se zpět ke krajské lize. Jakou mě
la v uplynulém ročníku kvalitu?
Soutěž byla vyrovnaná a určitě měla dobrou úroveň.

Kdo patřil k hlavním pilířům vašeho úspěšného týmu?
Určitě by bylo špatné vyzdvihovat jednotlivce. Poděkování patří všem. Každý z hráčů totiž měl svoje silné i slabé chvilky.

Máte již představu o přípravě na novou sezonu a ambicích mužstva?
Představa je jedna věc, skutečnost druhá. Chceme se opět pokusit probojovat do finálové čtyřky, ale myslím si, že to bude nesmírně obtížné. Tímto bych chtěl závěrem poděkovat všem zainteresovaným funkcionářům třebechovického hokeje, dále svému asistentovi Jiřímu Hruškovi, vedoucímu mužstva Jaroslavu Zákravskému, pánům Bártovi a Kindlovi, a v neposlední řadě předsedovi klubu Zdeňku Třeškovi za spolupráci v uplynulé sezoně. Nemohu zapomenout ani na naše sponzory a řadu partnerů, bez kterých by se hokej v Třebechovicích nedal hrát.