Vrchlabí, Hradec Králové - Zbystřete! Derby mezi Vrchlabím a Hradcem poutá pozornost ze všech nejvíc a je nachystáno právě na dnešní podvečer. Lídr první ligy bude hájit svoje postavení, i v tom je náboj prestižního mače.
SO 18.00: HC Vrchlabí (1. místo, 27 bodů) – HC VCES Hradec Králové (8. místo, 16 bodů).
V pondělí porazili Kometu, ve středu vypráskali Chrudim. Prvoligovému lídrovi z Krkonoš se rýsuje vítězný týden. Schází udělat poslední sobotní krok, což znamená dnes v domácí aréně uspět proti druhému východočeskému rivalovi. „Věřím, že se nám to povede,“ prohlásil útočník Vrchlabí Rok Pajič. „Uvidíme, s čím na nás vyrukuje soupeř. Pokud ale budeme hrát tak zodpovědně, jak hrajeme skoro každý zápas, nemyslím si, že bychom se měli v utkání dostat do problémů,“ dodal 23letý slovinský reprezentant.

Defenziva horalů je společně s Jihlavou nejlepší v lize. Ve středečním derby v Chrudimi však Jeřábkův tým naplno demonstroval i svou útočnou sílu, když dva z osmi gólů dal i Pajič. „Měl jsem předtím trochu smůlu, ale doufám, že to tam teď bude padat dál,“ usmíval se vrchlabský expres, jenž by svou gólovou sbírku rozšířil rád již dnes. „Myslím, že to bude pěkný zápas, jako vždy s Hradcem. Hraje se v sobotu, takže přijde i hodně lidí a atmosféra bude určitě dobrá,“ těší se Rok Pajič na východočeskou bitvu.

V Hradci neberou skvělé výsledky Vrchlabí na lehkou váhu, ale to nic nemění na tom, že Roubík a spol. pojedou do Elektromont Areny vyhrát. „Platí na ně to, co na všechny týmy. Dobře bruslit a bojovat. Musíme vycházet ze zabezpečené obrany a nedělat hloupé chyby,“ říká hradecký trenér Pavel Pazourek, který se bude muset obejít bez brankáře Koutského, jenž onemocněl. „Ale problém to není. Filip Luňák chytá dobře, což jen potvrdil s Chomutovem,“ dodal Pazourek. (bog, šp)

Chrudim - Se šrámy na těle i na duši po vysoké porážce 3:8 ve východočeském derby s Vrchlabím si pojede prvoligový nováček spravit chuť na sever Moravy.
SO 17.00: Havířovská hokejová společnost (6. místo, 19 bodů) – HC Chrudim (10. místo, 16 bodů).
V přípravě se Chrudimští utkali s Havířovem dvakrát a vždy prohráli, i když na jeho ledě až po samostatných nájezdech. „Potřebovali bychom se v Havířově vrátit k výkonům, jaké jsme předváděli před výpadkem s Vrchlabím. Potom bychom se nemuseli vracet domů s prázdnou,“ říká trenér HC Chrudim Martin Hosták. Bohužel, pořádně ani neví, s kým bude moci pro utkání počítat. Jisté je, že kvůli zraněným kolenním vazům bude chybět zkušený útočník Pospíšil, zraněný je obránce Fejgl a další bek Toužimský minule chyběl kvůli viróze.

Otazník visí i nad útočníkem Šedou, který byl po bodyčeku v posledním duelu silně otřesen a musel vyhledat vyšetření v nemocnici. „Hlavně se ovšem musíme vyvarovat nedisciplinovanosti. Proti Vrchlabí vyfasovali zbytečně desetiminutové osobní tresty Stavenský a Šafařík, což se negativně projevilo v polovině zápasu, kdy nám soupeř utekl ze stavu 1:2 na 1:5,“ uvažuje chrudimský lodivod Hosták. (pn)

Trutnov - Třetí domácí vítězství ve třetím zápase se v neděli pokusí vybojovat hokejisté Trutnova. Nováček ve druhé lize ve středu poprvé uspěl na cizím hřišti a výhru chce doma potvrdit.
Ne 17.00: HC Trutnov (12. místo, 8 bodů) – TJ SC Kolín (19. místo, 3 body).
Zabezpečená obrana, rychle dávát puk a bleskově přecházet do protiútoku. To by měly být zbraně, kterými se chce Trutnov prosadit v nedělním utkání proti Kolínu. „Soupeře známe ze dvou přípravných utkání. Musíme naplno bodovat a potvrdit před vlastními fanoušky vzrůstající formu,“ řekl kouč Trutnova Ivan Houda. (pac)