Po trenérské rošádě navíc vždy bodovali. Zdá se tedy, že injekce aplikovaná koučem Josefem Řeháčkem zřejmě zabírá. „Hrajeme víc zodpovědně dozadu. Za čtyři zápasy jsme dostali jen čtyři góly, proto ty výsledky,“ spokojeností zářil vrchlabský trenér Josef Řeháček. „A dáváme góly. Byl to výborný zápas,“ rozplýval se.

Ústecký lídr vyšel teprve potřetí v sezoně bodově naprázdno. „Když nejsme schopni dát gól, nemůžeme vyhrát. Soupeř si je sám nedá,“ lamentoval naopak nad koncovkou svého týmu ústecký asistent trenéra Milan Skrbek. „Na druhou stranu musíme pochválit Ševču, který chytal dobře,“ vysekl hned vzápětí poklonu fantómovi v domácí svatyni. „Jenom díky němu Vrchlabí vyhrálo,“ přidal se hostující útočník Rok Pajič. „První dvě třetiny jsme měli obrovské šance,“ dodal bývalý Vrchlabák, který po loňské sezoně přestoupil do Vrchlabí.

Zákrok večera předvedl Ševčík ve 29. minutě, kdy neuvěřitelným skokem v brankovišti zmařil tutovku Pšurnému.

Sobotní utkání však mělo dva vrchlabské hrdiny. Tím druhým byl útočník Tomáš Klimt, autor obou branek horalů..

První gól parádní hokejové bitvy se vším všudy padl v 26. minutě. Domácí hráči před Salfickým udělali závar a od brusle Klimta se puk odrazil mezi betony ústeckého gólmana – 1:0. Při druhé trefě, v 42. minutě, se vrchlabský útočník blýskl sólem přes celé hřiště. V útočné třetině se proháčkoval přes dva beky a překážku pro něj neznamenal ani Salfický. „Někdy se to prostě povede,“ usmíval se šťastný střelec.

Lvi, kteří domácí tým přestříleli 43:29, dokázali snížit až pětadvacet vteřin před koncem, paradoxně ve vlastním oslabení. Čisté konto Ševčíkovi nepovolil Šagát. „Ani nevím, jak to padlo. Střelu jsem vůbec neviděl, prý to trefil přesně do víka,“ líčil vrchlabský gólman, jak přišel o nulu.

Vrchlabí – Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Fakta
– branky a asistence: 26. Klimt (Zíma), 42. Klimt (Gajovský) – 60. Šagát (Heřman). Rozhodčí: Kubičík – Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:4, navíc Pojkar (Ústí nad Labem) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1471.