Už jen deset kol zbývá sehrát do konce nadstavbové části první hokejové ligy, pak začne play off. Před finišem soutěže řeší problémy především v Chrudimi, která bude chtít v Kadani přerušit sérii šesti proher. Hradec Králové přivítá suveréna ligy Ústí nad Labem a třetí do party Vrchlabí hostí Benátky nad Jizerou.

ST 18.00: HC VCES Hradec Králové (4. místo, 60 bodů) – HC Slovan Ústečtí Lvi (1. místo, 91 bod).

Lídrovi první ligy nesebrali Východočeši v letošní sezoně ještě ani bod. V úvodu sezony prohráli v Ústí 0:2, doma pak 1:2.

Hradec po třech vítězstvích minule tvrdě narazil. V Olomouci prohrál vysoko 1:7, když do utkání nastoupil bez trojice klíčových hráčů Luňáka, Roubíka a Koudelky. Alespoň dva hokejisté hlásí před dnešním zápasem návrat do sestavy. Luňák se postaví do branky, Roubík do centru první formace mezi osvědčená křídla Kadlece a Fořta.

ST 18.00: HC Vrchlabí (10. místo, 50 bodů) – HC Benátky nad Jizerou (8. místo, 51 bod).

O velmi důležité body, což zjistíte při pohledu na tabulku, se dnes bude hrát v Elektromont aréně. Do podhorského stánku dorazí Benátky, které tady v letošní sezoně už jednou zvítězily. Horalé však zase uspěli na jejich ledě. Oběma týmům vstup do nového roku vyšel, Vrchlabí zvítězilo 4:2 v Havířově, Benátky si doma poradily se Znojmem 3:2.

Premiéru v domácím zápase si na vrchlabské střídačce odbyde nový asistent hlavního trenéra Řeháčka, kterým se od 1. ledna stal třiapadesátiletý plzeňský rodák Jindřich Setikovský. Speciální náboj bude mít duel pro beky Válu a Hracha. Oba byli na výměně, ze které se Vála teď vrátil do Vrchlabí, odkud do Benátek putoval Hrach.

ST 18.00: SK Kadaň (11. místo, 47 bodů) – HC Chrudim (14. místo, 43. body).

Co s tím? Rohlíkovo mužstvo se každým kolem propadá hlouběji do bažiny. Z posledních šesti bitev odešlo šestkrát s nepořízenou a vypadlo z dvanáctky týmů, které si zahrají play off. Co hůř, náskok na patnáctý Šumperk není deset kol před koncem bůhvíjaký (7 bodů).

A pro nezasvěcené: dva nejhorší přímo sestupují!

Přesto v Chrudimi nechtějí panikařit. „Člověka napadají všelijaké myšlenky, ale my se chceme vrátit tam, kde bychom měli být. Věříme, že play off uhrajeme,“ neskládá zbraně chrudimský kouč Pavel Rohlík. První krok vstříc vyšším pozicím mohou jeho svěřenci učinit dnes v Kadani, která se také pere o postup do únorového vrcholu ligy. „Je to jeden z deseti klíčový zápasů. Hlavně musíme zlepšit koncovku, jedině tak začneme získávat důležité body,“ míní Rohlík. (šp, bog)