„Přejeme si hrát, podobně jako v předchozí sezoně, opět o nejvyšší příčky v první lize,“ řekl na včerejší předsezonní tiskové konferenci hokejového klubu HC VCES Hradec Králové jeho generální manažer Roman Višňák. „Pro dobrý start do soutěže jsme učinili maximum. Využili jsme všech dostupných podmínek,“ doplnil ho trenér Pavel Pazourek.
Hradec v předešlé sezoně vyhrál základní část soutěže, v play off dokráčel do semifinále, kde podlehl Chomutovu. Přesto i tak to byl ročník, jenž se zapsal do análů oddílu jako historický. „Trochu se bojím toho, aby hráči měli stále motivaci dokazovat, kam patří. A nepodlehli sebeuspokojení,“ prohlásil kouč.
Fungovat bude i nadále spolupráce se sousedními Pardubicemi. Střídavý start má podepsáno celkem deset hráčů Moelleru. V posledních dnech se jako nejžhavější ukázala otázka brankářů. Pardubická jednička Ján Lašák je zraněný, a tak se musel vrátit Vladislav Koutský. „Domluvili jsme se na střídavém startu Saši Hyláka. V Pardubicích se budou brankáři točit. Ten, který nezasáhne do extraligového zápasu, by nám měl být k dispozici,“ uvedl Roman Višňák.
Východočeši vstoupí do sezony opožděně. První liga odstartuje již zítra, ale Hradec kvůli zpožděné přestavbě stadionu absolvuje svoji premiéru až v sobotu, kdy přivítá Havlíčkův Brod. „Můžu se zaručit, že v sobotu se bude určitě hrát. Namontováno by mělo být minimálně 95 procent sedaček. K výraznému omezení provozu nedojde,“ uvedl předseda představenstva ing. Martin Soukup.
Jak už jsme na stránkách našeho Deníku avizovali, klub získal nového hlavního partnera – VCES a.s. „Naše spolupráce trvá již tři roky, klub vykazuje vzestupnou tendenci výsledků, a tak je rozmach naší spolupráce logickým vyústěním. Doufám, že zaklepání na extraligové dveře bude v dalších letech ještě silnější,“ sdělil ředitel úseku lidských zdrojů VCES a.s. ing. Vladimír Ujec. Majoritním vlastníkem klubu zůstalo město Hradec Králové.