Duel Hradce s Litvínovem byl „náhradním“. Východočeši měli původně doma hostit Vítkovice, ale moravský tým poslal koronavir do karantény, tudíž se klub narychlo dohodl s Litvínovem a celky si předehrály zápas 20. kola.

Hradec začal na severu Čech výborně, podobně jako ve čtvrtek proti Motoru. V 5. minutě využil rychlého brejku Radovan Pavlík, který prostřelil Godlu a skóroval ve druhém utkání po sobě.

Litvínovu se podařilo vyrovnat na začátku druhé třetiny, kdy se prosadil Zdráhal. Po gólech Bohumila Janka a Jakuba Orsavy z trestného střílení však šel Mountfield do dvougólového vedení (3:1).

Ve třetí třetině domácím vykřesal naději Pospíšil, když snížil, ale devět minut před koncem utkání Vladimír Růžička ml. definitivně rozhodl o výhře Hradce.

Litvínov - Hradec Králové 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Fakta - branky a nahrávky: 21. P. Zdráhal (Jarůšek), 45. Pospíšil (F. Lukeš, Ščotka) – 5. R. Pavlík (Koukal, Jank), 24. Jank (Orsava, Smoleňák), 28. Orsava (TS), 51. Růžička (Kelly Klíma, Sklenář). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Gerát, Zíka. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1298.
HC Verva Litvínov: Godla – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Štich, L. Doudera – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Látal, M. Hanzl, Petružálek – Zygmunt, Gerhát, M. Havelka.
Mountfield HK: Mazanec – Nedomlel, Hronek, Jank, Blain, Šalda, F. Pavlík, Pilař – Orsava, Cingel, Smoleňák – Sklenář, Růžička, Kelly Klíma – Perret, Kevin Klíma, Lev – R. Pavlík, Koukal, Jergl.