Královédvorský Rodos v sobotu usiloval o druhý bod v sérii s Mosteckými Lvy, za nerozhodného stavu 1:1 ale nezvládl druhý domácí zápas a před více než pěti stovkami svých příznivců podlehl soupeři po samostatných nájezdech.

Pátý zápas vyzněl pro Spartak. Ve finále vyzve Kohouty, začíná se tuto neděli

Hronov na led Letňan zajížděl pro první bod v sérii, ani přes srdnatý výkon se ho však nedočkal. Duel rozhodly dva góly Letců v rozmezí 19 vteřin, výsledek 2:0 pak od páté minuty vydržel až do závěrečné sirény.

Druhá liga, skupina Sever, semifinále play off, 3. zápasy

Dvůr Králové n. L. – Most 2:3sn

V sérii mezi Dvorem Králové nad Labem a Mostem se potkala dvě ohromně vyrovnaná mužstva. Zároveň celky, které se od úvodního buly soustředí pouze na hokej. Ten se hrál i ve třetím utkání kvalitní a lépe se zpočátku dařilo Rodosu.

Radost Dvoráků po vyrovnání na 2:2Radost Dvoráků po vyrovnání na 2:2Zdroj: Miloslav KnapDvoráci po úvodním oťukávání otevřeli střelecký zápis trefou Jaroslava Dvořáka a z několika příležitostí mohli přidat i pojistku. To se však nepovedlo a dvacet vteřin před druhou sirénou změnil ráz zápasu vyrovnávací trefou Mical.

Stejný hráč ve 46. minutě při vlastním oslabení skóre otočil a bylo na domácích, zda se ze šoku dokážou probrat. Povedlo se. S velkou podporou publika Dvoru vystřelil prodloužení v 56. minutě Dušek, v nastavených deseti minutách ale tým kouče Zörklera z převahy rozhodnutí nevytěžil a samostatné nájezdy vyšly lépe Severočechům, na jejichž ledě bude série v pondělí pokračovat.

Fakta – branky a nahrávky: 14. Jaroslav Dvořák (Franc), 56. Dušek (Petira) – 40. Mical (Havlůj, Urbánek), 46. Mical, rozh. náj. Smolka. Rozhodčí: Veinfurter – Kettner, Zmeškal. Vyloučení: 1:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 520. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 – 0:0. Stav série: 1:2.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Muška, Vašíček, Franc, Matějíček, Petira, D. Voňka – Kučera, Bláha, Jaroslav Dvořák – M. Procházka, Havlas, Luštinec – Půhoný, Valášek, Dušek – J. Ježek, Jan Dvořák.

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Kubík) – Urbánek, Havlůj, Steinocher, Fučík, Šoustek, Hoffmann – Stříbrný, Kýhos, J. Procházka – Smolka, Řehoř, Mical – Kysela, Böhm, Svoboda.

Letňany – Hronov 2:0

Pětkrát z šesti případů dokázali hokejisté Hronova v základní části porazit letňanské Letce, v play off se jim ale s vítězem základní části nedaří. Prohráli úvodní vyrovnanou partii v hale soupeře, doma inkasovali těžký direkt 1:6 a v sobotu zapsali třetí porážku.

Gólman Letňan Miroslav KpřivaGólman Letňan Miroslav KpřivaZdroj: Zdeněk ŠulcO výsledku rozhodlo 19 vteřin páté minuty první třetiny. Nejprve se v přesilové hře prosadil extrutnovský Kastner, chvíli po něm na 2:0 zvyšoval Hrala.

Hosty smolný úvod nepoložil, rvali se s osudem a během utkání zasypali gólmana Kopřivu jednatřiceti projektily. Neujal se však žádný. Domácí brankář s bohatými extraligovými zkušenostmi se stal pro Wikov nepřekonatelnou hradbou.

Duel se dohrával oboustranně nervózně. Nechyběly šarvátky, pěstní souboje a z nich pramenící vyšší tresty. Lze jen věřit, že i tyto momenty měly poslat do Prahy hronovský vzkaz: „Ještě se nevzdáváme!“

Fakta – branky a nahrávky: 5. Kastner (Arnošt, Chalupa), 5. Hrala (Hasil, Fiala). Rozhodčí: Mejzlík – Kučera, Hlinka. Vyloučení: 5:7, navíc Kropáček - Exner oba 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 271. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. Stav série: 3:0.

Hokejisté Hradce Králové porazili v rámci 58. kola extraligy Litvínov 3:0.
Hradec slaví: Pohár je náš! Poprvé

HC Wikov Hronov: Pluháček (30. Pavlíček) – Degtěrev, Exner, Suk, Heligr, J. Kynčl, Romanov, Mikulec – Bucek, F. Moník, Teuber – Hašlar, Duchan, Šlaicher – Lavrenov, Lebedkin, Kozák – Nazarov, Matouš, Janda.

Další program, 4. zápasy – pondělí 18.00: Hronov – Letňany, Mostečtí Lvi – Dvůr Králové nad Labem.