Plán úvodních herních testů? Přivykání si na nová revoluční pravidla a větší rozměry útočné a obranné  zóny.

„Je to náš zásadní úkol. Postupně se přizpůsobit novým pravidlům a naučit se je," přikyvuje Peter Draisaitl (na snímku), respektovaný šéf hradecké jednotky.

Vydarený má pech, musel na operaci
Klíčová persona zadních řad hokejistů Hradce Králové René Vydarený s vysokou pravděpodobností nestihne začátek extraligy. Na tréninku se srazil s jedním ze spoluhráčů a náraz odnesla zlomeninou klíční kost. Nejlepší hradecký obránce předchozí sezony je po operaci a čeká ho zdlouhavá rekonvalescence. Mountfield HK zahájí extraligu 12. září utkáním ve Vítkovicích.

Od prvního tréninku hráče na novinky připravuje, s přibývajícím časem bude taktická průprava ještě intenzivnější.

„Tento týden jsme se tím začali trochu víc zabývat. Ale to není tak podstatné, trénink vám nic nedá. Ano, můžete si tam říct co a jak, nějaké věci secvičit, ale odpovědi nám dají až zápasy," praví německý kouč s českými kořeny.

Ve středu vezme do Znojma k atraktivnímu utkání jiný tým, než který se ve čtvrtek představí v Liberci. „Sestavu budeme točit, v akci chceme vidět všechny hokejisty, které máme k dispozici."

Jen dva hráči budou chybět – slovenský bourák Roman Kukumberg a kanadský mladík Collin Valcourt, kteří si první trénink v novém působišti vyzkoušeli teprve v pondělí. Proto dostali tento týden zápasové volno. První příprava je čeká až na turnaji v Martinu příští týden (15. – 17.). „O oba hráče jsem hodně stál. Jsem strašně rád, že jsme mohli jejich příchod dotáhnout do konce. Velké díky patří managementu a majitelům Mountfieldu," doplnil Peter Draisaitl.