Stejně jako v úvodním derby této sezony se přitom dostali do vedení Pardubičtí. Již ve třetí minutě se předvedl čtvrtý útok Dynama, když si Denis Kusý vyměnil puk s Ondřejem Machalou a poslal ho pod horní tyčku Maxwellovy branky.

Hosté se dostávali do útočného pásma, ale Hamerlíka nepřekonali. Na druhé straně střílel z úhlu Sýkora do boční sítě, další dělovku Hollanda lapil Maxwell. A v pardubické přesilovce mohl zvýšit náskok Skokan, jenže jeho střelu zastavila branková konstrukce.

Ve druhém dějství prožil krušné chvilky brankář Maxwell. V jedné situaci mu pomohli na brankovišti spoluhráči, krátce potom přišel hradecký zásah. Do útočného pásma si najel Petr Koukal a přesnou střelou překonal Hamerlíka.

Nerozhodný stav vydržel v bojovném utkání až do začátku třetí třetiny. Svou střelu propasíroval za Hamerlíka Matěj Chalupa. V oslabení střílel pardubický Poulíček do brankáře, následoval gól Hradce. Ve 47. minutě využil střeleckou pozici Radovan Pavlík a zvýšil na 3:1 z pohledu Hradce.

Reagovat mohl Kusý, ale trefil jen tyčku. Hosté pak nevyužili přesilové hry, ale to je nemuselo mrzet. Jejich vítězství ještě pečetil Tomáš Vincour do prázdné branky.

Hrajeme spolu za Pardubice, 8.12.2018
Basketbalový zápas Pardubice versus Nymburk vyhrála filharmonie

Pardubice - Hradec Králové 1:4

Fakta - branky a nahrávky: 3. Kusý (Machala) – 29. Koukal (Smoleňák, Bezúch), 41. M. Chalupa, 47. R. Pavlík, 59. Vincour. Rozhodčí: R. Svoboda, Jeřábek – J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:3, navíc Hrabal a Cardwell oba 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 0:1, 0:3.
HC Dynamo Pardubice: Hamerlík – Holland, Mikuš, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk, Miromanov – P. Sýkora, Bubela, Treille – Skokan, Marosz, Rolinek – Vondráček, Dušek, Procházka – Kusý, Poulíček, Machala. Trenér: Lubina. Mountfield Mountfield HK: Maxwell – Linhart, Zámorský, Graňák, Cibulskis, Rosandič, F. Pavlík, Nedomlel – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Dragoun, Vincour – Rákos, Bičevskis, Miškář – Bezúch, Nedvídek, Vopelka. Trenér: T. Martinec.

Ohlasy trenérů

Ladislav Lubina (Pardubice): "V utkání se ukázalo, že hraje mužstvo, které je v pohodě a natrénované, s mužstvem, které je v útlumu. Měli jsme pouze jeden útok, který byl schopný konkurovat rychlostně soupeři. Od toho se hra odvíjí, byli jsme pak všude o krok později. Ve druhé třetině nás soupeř zatlačil, přitom naši beci přišli o spoustu sil. To se projevilo i ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali tři góly.”

Petr Svoboda (Mountfield HK): „Byl to parádní zápas před skvělou kulisou. Start jsme měli pomalejší, Pardubice nás přebruslily a byly lepší v osobních soubojích. Ve druhé třetině už se to zvedlo, zlepšili jsme pohyb, dostávali se do šancí a vyrovnali. Ve třetí části byly šance na obou stranách, my jsme je dokázali využít. Se štěstím jsme ubránili přečíslení Pardubic, naopak my jsme z protiútoků góly dali. Musím pochválit mužstvo, které odvedlo bojovný výkon.”