„Na ledě dneska bylo patnáct hráčů. Další tři se dnes vrátili, ale šli jen na kolo," uvedl ve čtvrtek ke zdravotnímu stavu mužstva generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček.

Mountfield už nemohl nastoupit kvůli onemocnění velké části týmu v úterý v 35. kole v Třinci, toto utkání bylo přeloženo na pondělí 
12. ledna. Stejně se zástupci východočeského celku dohodli na odkladu se Slavií.

„Velice děkujeme Slavii, především jejímu majiteli panu Vladimíru Pitterovi, za vstřícnost v této pro nás složité situaci," řekl Kmoníček.

Hradečtí hokejisté měli zdravotní problémy již před nedělním zápasem proti Mladé Boleslavi, které i v oslabené sestavě vyhráli 9:2.

Přitom se jim rozpadla nejproduktivnější elitní formace. Do uvedeného zápasu už kvůli vysoké teplotě nezasáhli Jaroslav Kudrna a kapitán Jiří Šimánek. Nastoupil pouze střední útočník Tomáš Mertl, ale i on v úterý ulehl do postele. Na začátku týdne bylo mimo hru hned čtrnáct hráčů!

Nyní už se tým dává zdravotně dohromady a podle Aleše Kmoníčka v neděli doma proti Zlínu (17.30) nastoupí. „Nikdo další teď  neulehnul," ulevil si Kmoníček.

Hned v pondělí Mountfield zajíždí ke zmíněné dohrávce do Třince, v pátek vyrazí do Olomouce a za týden v neděli doma přivítá Brno.