Chrudim – Havlíčkův Brod 4:1

Pokračovat ve vítězné šňůře čtyř zápasů v novém roce chtěli chrudimští hokejisté proti nevyzpytatelnému soupeři z Vysočiny.

Východočechy přibrzdila v úvodu dvě rychlá vyloučení, dlouho se nemohli dostat do tempa. V první části k vidění moc šancí nebylo. V 18. minutě ovšem domácí předvedli krásnou přesilovkovou kombinaci, kterou zakončil Valko mezi brankářovy betony – 1:0.

Ve střední třetině se na ledě přitvrdilo. Více zaměstnán byl brankář Němec, ale držel si čistý štít. Také Suchan dlouho odolával, avšak ve 38. minutě kapituloval. Suchý se po návratu z trestné lavice dostal do sóla, brankáře sice nepřekonal, ale Zohorna to napravil.

SHLÉDNĚTE FOTOGALERII ZE ZÁPASU

V 50. minutě přidala Chrudim kuriozní gól při vlastním oslabení. Proti vyhozenému puku vyjížděl Suchan, pak si to rozmyslel a při couvání upadl, takže Stavenský nahrál Semorádovi před prázdnou bránu – 3:0. Čestný gól vstřelil Holec dokonce při dvojnásobném oslabení! Při power play Rebelů pečetil skóre Martinec.

Fakta – branky a asistence: 18. Valko (J. Šeda, Vágner), 38. Zohorna (J. Šeda, Suchý), 50. Semorád (Stavenský), 60. Martinec (Žák, Vágner) – 57. Holec. Rozhodčí: Jílek – Špringl, Arazímová. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Oslabení: 2:1. Diváci: 920. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1. HC Chrudim: Němec – Suchý, Šafařík, Vyskočil, Vágner, Lojek, M. Šeda, Zukal, Fejgl – Zadina, Martinec, Žák – Valko, Zohorna, J. Šeda – Stavenský, Beránek, Bělohlávek – Klejna, Semorád, Kuncl. HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan – Jelínek, Vyhlídal, Šulc, Rusnák, Soldán, Borůvka – Kraučuk, Dušátko, Křišťan – Varga, Němec, Kubeš – Ondráček, Stromko, Holec – Svoboda, Třetina, Endál. (rp)

Vrchlabí – Kadaň 4:3 na sam. nájezdy

Potřetí za sebou si mohli diváci pod Krkonošemi užívat penaltovou loterii, což však také znamenalo, že včera horalé doma opět bod ztratili.

Domácím v první třetině nelze upřít snahu, avšak asi i sami hráči věděli, že to není ono. Dvě nejbezpečnější šance tak patřily Kadani. Pokus Zíky zastavila horní tyčka.

Jestliže první část horalům příliš nevyšla, začátek té druhé byl pro domácí přímo pohádkový. Po dvou a půl minutách vedli 2:0. Nejprve puk pod horní tyčku napálil Gengel a chvíli po něm úspěšně obstřelil Hanuljaka Pajič. Staré Vrchlabí je zpět, radovali se domácí příznivci. Jenže pouze do 29. minuty, kdy puk za Štůralu dorazil Ton. Za další minutu již bylo dokonce vyrovnáno. Domácí za sebou zapomněli Finka a ten se nemýlil.

Uplynulo 83 sekund ze třetí třetiny, když po přejetí modré čáry vystřelil Krupka a Hanuljak se musel červenat – 3:2. Ani toto vedení však domácí neudrželi, na 3:3 vyrovnal Boušek. Rozuzlení zápasu přinesl až v nájezdech útočník Gajovský. (bog)

Fakta – branky a asistence: 22. Gengel (Chatrnúch, Rusnák), 23. Pajič (Bendík), 42. Krupka (Chatrnúch), rozh. nájezd Gajovský – 29. Ton (Freiberg, Szakál), 30. Fink (Chmelíř, Boušek), 49. Boušek (Chmelíř, Šíp). Rozhodčí: Zubzanda – Podrazil, Žídek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 1039. Třetiny: 0:0, 2:2, 1:1 – 0:0. HC Vrchlabí: Štůrala – Bendík, Chaloupka, Chatrnúch, Štrach, Galvas, Vála, Jaroměřský – Andres, Pajič, Beck – Krupka, Rusnák, Gengel – Gajovský, Kříž, Mikšovský – Rapáč, Divíšek, Hruška. SK Kadaň: Hanuljak – Szakál, Chmelíř, Révay, Višnák, Pospíšil, Mašek, Kocek, Kloz – Boušek, Šíp, Balázs – Polanský, Fink, Gombár – Radovský, Zíka, Chyba – Freiber, Rybecký, Ton.

Jihlava – Hradec Králové 2:4

Hradečtí hokejisté v pondělí vybojovali na ledě Jihlavy důležité body. Díky výhře 4:2 si totiž upevnili šestou příčku v prvoligové tabulce.

Oslabenou Duklu, které nově chyběli tři hráči (Bakus, Rytnauer a Dolníček), čtyřicet minut jasně přehrávali. Po dvou třetinách vedli 4:0.

Skóre otevřel v 5. min. Voltráb. Druhý gól hostí přidal Fořt, kterého do sólového úniku vyslal parádní kolmicí Táborský.

V prostřední části se o slovo přihlásil hradecký kapitán Roubík, který dalšími dvěma brankami dodal Východočechům potřebný klid. Nejprve chytře tečoval Karlíčkovu střelu, následně přesně trefil horní roh branky, do které se jen chvilku před tím postavil náhradní domácí brankář Vajner.

Až v závěrečném dějství se ke slovu dostali také hráči Jihlavy. Hanzal a Bezděk vrátili Duklu zpět do hry, ale víc již domácí hokejisté nestihli. (ill)

Fakta - Branky a nahrávky: 47. Hanzal (Kuřítko M.), 53. Bezděk (Mareš, Říha) – 5. Volráb (Hendrich, Hruška), 15. Fořt (Táborský), 34. Roubík (Karlíček, Kadlec), 36. Roubík (Kadlec, Fořt). Rozhodčí: Ondřej – Flegl, Šperl. Vyloučení: 3:5, navíc Hanzal (JIH) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1284. Jihlava: Řehoř (36. Vajner) – Malena, Martinka, Ficenc, Musil, Novák, Posmyk, Kašpar, Zelený – Man, Hradecký, Hodek – Říha, Mareš, Bezděk – Hanzal, Zeman, Hrbatý – Krupka, Jonáš, Kuřítko M. Hradec Králové: Koutský – Táborský, Karlíček, Burián, Hendrich, Filip, Zápotočný, Vojta, Pazdera – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Volráb – Moskal, Filip, Suchý – Polák, Kubišta, Nedorost.

Výsledky dalších zápasů 41. kola atabulka

Kometa Brno – HC Olomouc 5:1 (1:1, 1:0, 3:0).

Branky a nahrávky: 8. Kostourek (Černý), 36. Vondráček (Liščák, Sedlák), 43. Padělek (Polodna, Korhoň), 57. Kostourek tr. Střílení, 60. Polodna (Sedlák) – 17. Ministr (Mikšan, Kříž). Rozhodčí: Kočí – Jureček, Pala. Vyloučení: 7:7. Využití: Bez využití. Diváci: 4766. HC Kometa Group: Hylák – Zubíček, Lhotský, Houdek, David, Morava, Křetinský, Kempný, Protivný – Polodna, Padělek, Korhoň – Brabenec, Kostourek, Černý – Vondráček, Liščák, Sedlák – Barklík, Švagrovský, Haluza. Trenér Vladimír Kýhos. HC Olomouc: Žigárdy – Ministr, Smejkal, Slížek, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Nedbálek, Sršeň, Ostrčil, Vlk, Bartoň, Mikšan, Žajgla, Mikel.Trenéři Petr Vlk a Petr Fiala.

Benátky nad Jizerou – Třebíč 6:4 (1:1, 5:3, 0:0).

Branky a nahrávky: 15. Konečný (Kolafa), 24. Jech, 26. Skořepa (Kopic), 33. Konečný (Urban), 36. Vantuch (Procházka), 36. Skořepa (Lukáč) – 3. Sojčík (Barus), 28. Hrbáček (Sojčík), 32. Staněk (Rákos), 39. Nahodil. Rozhodčí: Trombík – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 325. Benátky n. J.: Stejskal – Lukáč, Pavlů, Hrach, Kolafa, Cuník, Kolmann, Tondr M. – Vantuch, Dušek, Procházka, Kopic, Skořepa, Weiss, Konečný, Urban, Víšek, Nevyhoštěný, Špaček, Pabiška, Jech. Trenér Čermák. Třebíč: Lev (17.-20., 36.-60. Míča) – Hrbáček, Sláma, Sedláček, Kaláb, Bulička, Havran, Koktan – Vítek, Čech, Zahradník, Obdržálek, Staněk, Nahodil, Stejskal V., Vrba, Barus, Sojčík, Burian, Rákos, Přibyl. Trenér Pokorný.

Most – Ústí 1:4 (0:1, 1:0, 0:3).

Branky a nahrávky: 25. Havlůj (Urban) – 17. Špirko (Heřman, Tůma), 46. Hanzl (Havlíček, Pazourek), 49. Zeman (Sklenička, Šaffer), 51. Heřman (Špirko). Rozhodčí: Jebavý – Svoboda, Zavřel . Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 550. Most: Sáblík – Charousek, Hlubuček, Poživil, Gýna, Černý, Schmidt – Šinkovič, Budínský, Zíma – Havlůj, Nedrda, Urban – Vrtek, Bauer Jan, Bauer, Jakub – Sláma, Salač, Mach. Ústí: Fiala – Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman – Heřman, Špirko, Hovorka – Šagát, Dragoun, Sklenička – Havlíček, Hanzl, Pazourek – Novák, Čaloun, Šaffer.

Havířov – Chomutov 2:3 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1).

Branky a nahrávky: 30. Kolarz (Brynecký, Sikora), 56. Kotásek (Piecha, Pavelek) – 36. Jeslínek (Hašek, Skořepa), 45. Mikšovic (Pulpán, Trefný, 63. Bombic (Pulpán, Mikšovic). Rozhodčí: Přikryl – Novák, Klein. Vyloučení: 4:4, navíc Pulpán (CHM) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 536. Havířov: Valent (Čech) – Štefanka, Hegegy, Evan, Lašek, Kolarz, Klimeš, Novák – Seman, Vala, Kotásek – Pavelek,, Piecha, Přeučil – Sikora, Brynecký, Velecký – Haas, Maruna, Říčka. Chomutov: Lundell (Cikánek) – Ťupa, Grof, Pulpán, Nikolov, Bombic, Trefný, Všetečka – Hašek, Skořepa, Jeslínek – Hlinka, Mikšovic, Jíra – Eiselt, Domin, Míka – Malát, Fábry, Tauš

Beroun – Poruba 3:5 (0:1, 2:1, 1:3).

Branky a nahrávky: 39. Vlček (Martinec, Bessonov), 40. Horčička (Šinágl), 52. Bessonov (Nedvěd) – 16. Zdeněk (Vnenk, Najdek), 26. Ovšák (Voráček, Najdek), 49. Červenka (Ovšák, Najdek), 52. Najdek (Červenka), 55. Rehuš (Gelačák, Janečka). Rozhodčí: Lacina – Beneš, Štofa. Vyloučení: 13:12. Beroun: Altrichter (55. Štelmach) – Braniš, Martinec, Vejvoda, Mazanec, Malý, Vaněček, Nedvěd, Tvrzník, Horčička, Novotný, Sakrajda, Křesťan, Pavel, Bessonov, Kupec, Vlček, Kica, Hlusička, Šinágl. Poruba: Štefl – Ovšák, Vnenk, Voráček, Tesařík, Vajda, Rangl, Falter, Palík – Červenka, Najdek, Zdeněk – Domian, Hubáček, Šedivý – Gelačák, Janečka, Rehuš – Bartošek, Jelšík, Mocek.