Peter Frühauf, bývalý reprezentant Slovenska a hokejista Mountfieldu, se v sobotu při benefici symbolicky rozloučil s Hradcem Králové, s městem, které mu přirostlo k srdci. „Zažil jsem tady nejhezčí část kariéry,“ řekl. Z Mountfieldu odešel před dvěma lety, nyní hraje v Trenčíně. Po sezoně ukončí kariéru.

Komentář Jiřího Fejgla: Frigo, miláček Hradce

Tři roky se bil za slávu hokejového Hradce. To je úctyhodné, ale nijak výjimečné. Přesto je Peter Frühauf i dva roky po odchodu z Mountfieldu oblíbencem místních.

Ukázala to i sobotní benefice, při níž se symbolicky rozloučil se stadionem, na němž – i podle jeho maminky – prožil nejhezčí část kariéry. Byť nešlo o nějak oficiální akci, klub se na ní nepodílel, zorganizovala ji parta nadšenců, dorazilo pár stovek lidí. Možná se to zdá málo, ale atmosféra byla jedinečná.

Frühauf, slovenský obránce zvaný Frigo, byl při zdravicích na kostce i při samotném krátkém zápase naměkko. Není se co divit, vzkaz mu poslala rodina, u níž bydlel před dvaceti lety, kdy začínal v kanadské juniorce, mamka, manželka i další. Nečekaně do Hradce dorazili dva kamarádi, Paľo a Jozef, s nimiž vyrůstal.

To byla nálož emocí. Ale hlavní přišla až později, kdy mu fanoušci ukázali, že je jejich miláček. Zkrátka Hradečák Frigo.