Pokud se situace v jednání s městem nezmění (další schůzka se uskuteční dnes), je připravený na to, že Mountfield extraligu v Českých Budějovicích hrát nebude.

„Primátor Thoma chce mít v aréně místo nás volejbalisty. Jestli se nic nezmění, odcházíme," řekl Schön, který vše uveřejnil i na oficiálních stránkách klubu. Ten se dostal do sporu o čepování piva v aréně s městem, které je majitelem multifunkční haly, i pivovarem Budvar poté, co podepsal novou smlouvu se společností BPA sport marketing, jež je držitelem práv na extraligu.

V té se mimo jiné zavazuje, že při domácích zápasech bude na stadionu točit pivo oficiálního partnera soutěže Radegast a za porušení hrozí za každý zápas sankce milion korun. Proto klub hledá jiné působiště a jedná o přesunu do Hradce Králové.

S ním jsou jednání nejdál. „V týdnu se budeme znovu bavit. Absolvovali jsme dvě schůzky, velmi přátelské a vstřícné. Domluvili jsme se, že my i oni vytvoříme svůj seznam představ a požadavků. Následně to položíme vedle sebe, abychom zjistili, kolik je průsečíků a kolik neshod," dodal Schön. Pokračovaní na jihu Čech v současné době nevidí reálně. „Nevím, co by se muselo stát, abychom extraligu hrát mohli v Budějovicích. Pokud bude současný stav pokračovat, v Budějovicích nebudeme působit na sto procent," prohlásil.