Pokud si na stránkách Mountfieldu rozkliknete sekci vstupenky, už nepochodíte. I druhý finálový duel, který se hraje na východě Čech dnes, je beznadějně vyprodaný. Maximální kapacita ČPP arény je 6890, lístky na oba zápasy byly pryč za dva dny.

„O vstupenky na finále extraligy byl enormní zájem. Vyprodáno bylo během dvou dnů, což je zapříčiněno systémem prodeje, zejména jeho rozfázovaností kvůli rezervacím pro permanentkáře, kterým držíme předkupní právo minimálně jeden den,“ přibližuje Aleš Havel, marketingový manažer Mountfieldu, který má na starosti ticketing.

Aleš Jergl patří k oporám hradeckého Mountfieldu a pro zbytek série věří, že jeho tým předvede ještě lepší výkony než v prvním finále.
Start vyšel Třinci. Pokusíme se hrát ještě lépe, hlásí před druhou bitvou Jergl

Zájem o lístky na extraligové finále se podobal tomu, když se Lvi probojovali v roce 2020 do finále Ligy mistrů a v souboji o titul doma vyzvali švédskou Frölundu. „Tehdy byl zájem ještě větší, ale jak už jsem říkal, hraje v tom roli systém prodeje,“ říká Havel.

Obrovská poptávka s sebou často přináší i úskalí v podobě nefunkčních webů či portálů pro prodej vstupenek, což se například přihodilo Vítkovicím před rozhodujícím sedmým duelem semifinále právě proti týmu kouče Tomáše Martince.

Takový problém však v Hradci řešit nemuseli. „Komplikace technického rázu nenastaly, spíše byl boj s tím, že poptávka po vstupenkách výrazně převýšila nabídku a nešlo tak uspokojit spoustu fanoušků,“ uvedl Havel.

Zdroj: Tomáš Otradovský

Na zápasech ani během finálových bojů nechybí děti. Ty, jejichž výška nepřesahuje 130 centimetrů, mohli rodiče vzít na zápas za symbolickou cenu deset korun. Vlastní místo sice nemají, ale mohou sedět na klíně. „Pro děti do 130 cm máme plovoucí kapacitu 300 osob. Záleží na atraktivitě soupeře a počtu prodaných vstupenek/permanentek,“ dodal Havel. Děti mají také speciální vstup na stadion, a to označeným turniketem vedle pokladny číslo 3. O jejich zábavu se přímo na stadionu stará maskot – Lev Mounty a nechybí ani další doprovodný program.