I. hokejová liga

SO 18.00: HC VCES Hradec Králové (6. místo, 55 bodů) – HC Benátky nad Jizerou (14. místo, 38 bodů). Podle tabulkového postavení by to měla být pro Hradec snadná záležitost, ale procházku růžovým sadem rozhodně nečekejte. V kádru prvoligového nováčka je mnoho hokejistů s bohatými extraligovými zkušenosti (Stanislav Procházka, Havel či Skořepa). „Pokud podáme takový výkon, jako před Vánoci v Brně, tak bychom měli uspět. Musíme však hrát na sto procent, v této soutěži to ani jinak nejde,“ řekl hradecký trenér Pavel Pazourek.

Domácím se postupně vyprazdňuje marodka. K dispozici budou útočníci Suchý a Moskal, poslední tréninky absolvoval také Koudelka, i on by měl nastoupit. Mimo hru jsou obránce Karlíček a forvard Nedorost (oba nemoc) a také dlouhodobě zranění Lesák, Seidl a Zukal.

SO 17.00: HC VOKD Poruba (16. místo, 30 bodů) – HC Chrudim (5. místo, 60 bodů). Východočeský nováček sice v posledním loňském utkání podlehl doma lídrovi tabulky Ústeckým Lvům 2:3, ale rozhodně smutnit nemusel. Vždyť stále drží krásnou 5. příčku tabulky s pětibodovým náskokem před Hradcem Králové. Rozhodně však nehodlá usnout na vavřínech. “Vánoční pauzu jsme vyplnili náročným, místy dvoufázovým tréninkem na rozvoj fyzické kondice. V nabitém následném programu na to totiž nebude čas,“ konstatoval včera chrudimský trenér Martin Hosták. Před zápasem na ledě posledního týmu soutěže nepodléhá optimismu. „Samozřejmě chceme vykročit do nového roku úspěšně a rádi bychom zopakovali ostravskou výhru ze základní části (5:1). Soupeř ovšem bojuje o záchranu a neprodá kůži lacino. Musíme si dát pozor, vždyť nás v Chrudimi dokázal porazit 3:1,“ varuje Hosták.

SO 17.30: HC Slovan Ústečtí Lvi (1. místo, 87 bodů) – HC Vrchlabí (2. místo, 81 bod). Doma zvítězili na samostatné nájezdy 3:2, venku padli po velkém boji a porážce 0:1. Hokejisté Vrchlabí dokázali s loňským účastníkem extraligy odehrát dva velmi kvalitní zápasy. A proto před šlágrem dnešního kola nemusejí mít z lídra ligy strach. Na Ústí vyrukují i s jednou posilou, kterou je liberecký útočník Richard Rápač. Ten do Vrchlabí zamířil výměnou za Konečného z Benátek. „Richard projevil zájem hrát za náš klub, a tak jsme se dohodli na tomto transferu,“ sdělil majitel klubu Petr Dědek. Pod Krkonošemi je už jednou nohou i bývalý hráč Pardubic František Mrázek. „Zatím s námi trénuje, ale transfer karta ještě není vyřízena,“ uvedl Dědek s tím, že do pondělí by mělo být jasno, jestli Mrázek pod Krkonošemi bude působit. Jeho stávající klub, shodou okolností Ústí, začal „dělat problémy.“ To, že v závěru loňského roku bylo ve Vrchlabí rušno, dokumentují i odchody Tvrzníka a Horčičky do Berouna.

II. hokejová liga

SO 17.00: HC ZVVZ Milevsko (1. místo, 47 bodů) – HC Trutnov (13. místo, 33 bodů). Nováčka soutěže čeká v prvním utkání roce 2009 těžká zkouška. Tým trenéra Plodka se představí na ledě vedoucího Milevska. První vzájemný duel sice Trutnovští dokázali překvapivě vyhrát 5:3, odveta na jihu Čech však ze dvou důvodů hovoří pro lídra. První: Trutnovu se venku vůbec nedaří, zatím přivezl jen 7 bodů. Druhý: nováčka neposílí hráči Vrchlabí. (šp, pn, bog)