Velkého povzbuzení se dočkala juniorka. Původně měla v Liberci sehrát dvoudenní turnaj, ten byl ale nakonec zkrácen do jednoho dne a Hradečtí nastoupili jen ke dvěma zápasům. Litoměřice porazili 2:1 po samostatných nájezdech. Důležitější pro ně však byl druhý výsledek – výhrou 5:3 si totiž připsali cenný skalp extraligových Bílých Tygrů.

Na hradecké půdě se o posledním víkendu roku 2013 uskutečnil velký turnaj staršího dorostu, na kterém domácí hokejisté vyhráli dva z pěti zápasů. Mrzela je především porážka v derby s Pardubicemi. Úspěšně se naopak popasovali s Jihlavou a Mladou Boleslaví a na silně obsazeném podniku skončili čtvrtí.
Mladší kategorie dokázaly posbírat několik cenných vavřínů. Osmá třída zamířila na druhý svátek vánoční do Trutnova, kde ve čtyřech zápasech nenašla přemožitele a slavila zlaté medaile. Stejného úspěchu se dostalo i čtvrťákům. Ti vybojovali v nedaleké Jaroměři prvenství na velkém kluzišti, které se v lednu už definitivně stane jejich domovem po přechodu z minihokeje.

Královské lvy čekají v roce 2014 další výzvy. Junioři by se rádi porvali o postup do extraligy, Cílem obou dorostů v nejvyšších soutěžích je play-off a ani ostatní týmy hradeckých nadějí nechtějí hrát druhé housle. Tak ať je to rok úspěšný!⋌(mvo)