Ta zpráva, která v pondělí zazněla na předsezonní tiskové konferenci HC Vrchlabí, zase tak přímo s klubem v Krkonoších a jeho třetí sezonou v první lize nesouvisí.

Celý hokejový národ ovšem kvůli ní stojí v pozoru.

Kdy a kde se v brance poprvé objeví Dominik Hašek?

A tak vězte, že to bude už ve čtvrtek právě ve Vrchlabí.

„Máme potvrzené, že Dominik Hašek by měl přijet,“ pronesl majitel vrchlabského klubu Petr Dědek. „Doufám, že ho naši kluci pořádně prověří,“ usmál se před zápasem Tipsport Hockey Cupu.

„Kamile víte, kde má Dominik slabinu?“ zeptal se vzápětí jeden z novinářů staronové akvizice vrchlabského klubu, útočníka Tvrdka. „To nevím, já jsem v NHL nebyl,“ vtipně reagoval pětadvacetiletý forvard, který přišel ze Žiliny.

Další překvapivou informaci, kterou na pondělní tiskovce vedení horalů zveřejnilo, je odchod elitního centra Milana Kostourka. „Ačkoliv jsme veškeré dohody měli hotové, nebudeme u nás držet hráče, kteří chtějí jít pryč za lepší nabídkou,“ sdělil sportovní ředitel klubu Aleš Kmoníček. Kostourka zvábilo lákání slovenské Skalice. „Nějakého jiného top centra do začátku sezony určitě ještě přivedeme,“ uvedl manažer Vrchlabí.

A možná, že už se v týmu objevil. Pod Krkonošemi budou od tohoto týdne vedle několika ostatních hráčů „zkoušet“ i hradeckého útočníka Martina Filipa. Jak dlouho? „Asi čtrnáct dní. Po Tipsport Cupu se k nim vyjádříme,“ řekl trenér Vladimír Jeřábek. S tím, jak se v přípravě tým tvořil, je však už teď velmi spokojený. „Chtěli jsme to tak, aby se kádr formoval už v létě. A ne, aby někdo odtrénoval letní přípravu, a na led pak šel někdo jiný. Je lepší, když se parta utváří už při těch nepříjemných věcech, jako jsou tréninky.“ pravil.

A že se ve Vrchlabí opravdu má co tvořit.

Nováčky v týmu jsou brankáři Biegl a Brož, mezi obránci jsme loni neviděli Pácala, Chmelíře, Hanzla, na zkoušce jsou Novajovský s Flašarem.“

Také v útoku doznal kádr Vrchlabí mnoha změn. „Když se vrátím k loňské sezoně, tak v sérii s Hradcem o postup do semifinále nám chyběla zkušenost a střelci. Rozhodli jsme se na to zareagovat,“ naznačil Aleš Kmoníček, proč pod Krkonoše přivedli například Tvrdka, Kubeše, Andrese nebo Konečného.

„Loňská sezona nebyla hodnocena jako neúspěšná, i když cíle jsme měli trochu vyšší. Ve sportu už to tak někdy bývá. Letos bychom však v semifinále určitě měli být,“ prohlásil k ambicím svého týmu majitel Petr Dědek.

Co se týká rozpočtu prvoligového klubu na sezonu, zůstává přibližně stejný. „Jedná se o částku řádově pětadvacet milionů korun,“ prozradil Petr Dědek.