„Ceníme si toho, že se Jakub chce připravovat u nás, a velmi rádi jsme mu vyšli  vstříc. V úterý byl přítomen na našem zápase se Slavií. Od středy se zapojil do tréninku," uvedl na klubovém webu Aleš Kmoníček, generální manažer Mountfieldu HK.

Kovář, ze kterého by třeba Dominik Hašek udělal na olympiádě prvního gólmana českého mužstva, se na chvíli vrátil mezi bývalé spoluhráče. Před odchodem do KHL působil v Českých Budějovicích, odkud se do Hradce přestěhoval v létě takřka kompletní tým. V Hradci se připravuje pod vedením trenéra brankářů Roberta Horyny.

„První trénink šel absolutně nadoraz, přitom byl hodně náročný. Měli jsme i speciální brankářská cvičení. Nemohu o něm hovořit jinak než v superlativech," řekl Deníku Horyna. „Viděli jsme se poprvé v životě, přesto jsem z něho získal super dojem.  Je komunikativní, nechal si poradit. Jsem přímo nadšený z jeho přístupu. Je vidět, že se chce na olympiádě poprat o post prvního brankáře. Jednoznačně má na to, aby se jím stal," dodal.

Rastislav Dej z Hradce Králové.Dejovi to pálí. „Sólo jsem zakončil dobře"

Čtyři zápasy, tři góly. Rastislav Dej si hoví ve střelecké pohodě. V zakončení se nechová zbrkle, ale chladnokrevně. Své by o tom mohl vyprávět slávistický brankář Dominik Furch. Když se na něho v 6. minutě úterního zápasu Dej řítil, hradecký útočník zakýval rameny, pak rychle švihnul zápěstím. Přesně na teploměr. „Už když jsem přebíral puk, sledoval jsem, zda mě křižující beci mohou dostihnout. Viděl jsem, že mám trochu času, naznačil jsem a vystřelil," popsal střelec jeden z klíčových momentů utkání. Situaci mu usnadnil šéf slávistické družiny Jaroslav Bednář. Jakmile mu propadl puk za modrou, přestal hrát… „Přeskočilo mu to hokejku, ale co dělal pak, už nevím. Šel jsem sám na branku a dobře zakončil,"  chválí se. V pátek může střeleckou bilanci navýšit, do Hradce zamíří Kladno.