Je to pro vás velká nepříjemnost, že jste přišel o Davida Pospíšila?
Pro mě je nepříjemné, že se takové věci vůbec musejí řešit. Nepřišel jsem do Hradce s tím, že budeme muset hrát o postup do play off. Je to pro mě svým způsobem zklamání, že se sezona nevyvíjí podle představ a že tady padají ultimáta.

S Pospíšilem jste si byli blízcí, vyhovovali jste si lidsky, měli společné názory na hokej. Je vám líto, že z toho kolotoče musel vypadnout?
Pořád doufám, že nevypadne úplně. Stále se řeší, jak by se mohl dále zapojit. Teď tu není, nějakou dobu tu nebude, ale věřím, že nám David ještě pomůže. Dělalo se mi s ním dobře. Považuji to rozhodnutí za nešťastné.

Zastal jste se kolegy na jednání představenstva?
Samozřejmě, ale bylo jasně řečeno, že musí nastat změna. Osobně jsem byl pro to, aby se trenérský tým rozšířil o Miloše Říhu. S tím, že přinese nové poznatky, nové věci, novou energii a třeba i vítěznou náladu z juniorského týmu. To byla má myšlenka.

Rozhodnutí vedení klubu staví do nezáviděníhodné role i vás. Jste členem představenstva, vy jste zůstal, Pospíšil ne…
O tom jsem ani nepřemýšlel. V představenstvu si každý řekl svůj názor, nějak argumentoval, ale zásadní rozhodnutí bylo na generálním manažerovi. Znovu opakuji, že to není řešení, z kterého bych byl nadšený a které by se mi líbilo. Ovšem generální manažer dělá svoji práci a takhle rozhodl.

Co si slibujete od Miloše Říhy?
U mě má asistent dostatek prostoru, diskutujeme všechny věci. Stejně jako s Davidem, budu pracovat i s Milošem. Čekám, že do toho přinese jiný pohled. Něco, co my třeba nevidíme. Ale nemyslím, že se něco radikálně změní. Na prvních trénincích začal trochu jinak pracovat s mladými hráči, jelikož je zná z juniorskému mužstva. V tom vidím jeho přínos.

Generální manažer Aleš Kmoníček v rozhovoru pro Deník řekl, že jste s Davidem Pospíšilem byli málo razantní. Měl by určitou míru přísnosti dodat právě Miloš Říha. Jeho otec je tím známý…
(usmívá se) Bavili jsme se o tom. Tuhle roli bude muset přijmout. I já si uvědomuji, že bude muset být mnohem víc zlý, nebo spíš tvrdší. Myslím, že s lidmi vycházím slušně a ne vždycky je to úplně ideální stav. Miloš má zkušenosti s nezbedy z juniorky. V tomhle by jeho přínos mohl být znát.

Čtěte také:

Šok. Pospíšil končí, nahradil ho Říha!