„Ale Robert Záruba se neozval. Začíná extraliga, tak má svých starostí dost. S Davidem nás kontroluje jen na svém písečku," neztratil úsměv hradecký kouč.

Přesto si od kolegy z České televize zpětně také cosi vyslechne. Premiéra proti Dukle dopadla bídně. I notoričtí skeptici byli v šoku.

„Když dostanete v první minutě dva góly, tak se všechno rozsype," povzdychl si Martin Hosták.

Jeho tým úvod naprosto nezvládl. Po šestatřiceti vteřinách prohrával 0:2, neuběhlo ani devět minut a rozparáděná Dukla přidala další dva zásahy.

„Měl jsem strašné pocity. Podvědomě víte, že se to musí zastavit, ale ono vypadalo, že to nikdy nepřijde. Těžko s tím něco můžete dělat. Tolik chyb jsme neudělali za celou přípravnou část," kroutí hlavou.

Hned po zápase v kabině spustil delší monolog. Takový výprask si bylo potřeba vyříkat hned. „Dnes jsme si ještě ukázali chyby a všechno rozebrali. Nemůžeme to jen tak přejít," praví Martin Hosták.

Do sobotního zápasu v Havlíčkově Brodě totálně rozbije složení formací. Po kupě zůstane jen jedna. „Změn bude hodně," neskrývá. Novou akvizici Michala Mikesku postaví do centra vedle střelce Haluzy a věří, že průšvih se už nebude opakovat. „Nesmí," přikazuje.