Hradec se připravoval na domácí utkání v malé hale, ale čtvrteční odpoledne přineslo nečekaný zvrat.

„Pánové, s Brodem měníme pořadatelství," doručil urgentní zprávu generální manažer Aleš Kmoníček. Válka s firmou ABD Invest, pronajímatelem zimního stadionu, je tak bohatší o další bitvu. Brněnská společnost změnila požadavky pro uspořádání zápasu v malé hale a klub na ně nepřistoupil. Proto přesun.

První tři duely nové sezony tak Hradec sehraje venku. A to rozhodně nemusí být konečné číslo. Nad následujícími domácími duely se vznáší otazník.

„Když se nebude situace měnit a bude podobná čtvrteční, budeme muset odehrát domácí zápasy mimo Hradec Králové," říká Kmoníček.

V této atmosféře se dnes Královští lvi pokusí přelstít Havlíčkův Brod, který v úvodním utkání rozstřílel Beroun 7:3! Na zkáze Medvědů se pěti body podíleli exhradečtí útočníci Ladislav Rytnauer (1+2) a Roman Vondráček (0+2).

Hradecký trenér Martin Hosták totálně překope útoky. Pohromadě zůstane jen jedna lajna.

„Drobné úpravy budou i v obranách. Co se týče hry, tam nechci moc měnit. To, že jsme nezvládli jeden zápas, neznamená, že ve stylu, kterým se prezentujeme, nemůžeme pokračovat," uvedl hradecký lodivod.

Michala Mikesku postaví do centra druhé lajny po bok střelce Petra Haluzy.

„Měl by nám do mužstva vnést především chytrost a trpělivost. Nebude nikde bláznit, pohlídá si svou pětku jako střední útočník. Slibuju si od něj, že bude vyhrávat vhazování, protože s tím jsme v Jihlavě měli také problémy. Očekávám, že kluci, kteří budou hrát s ním, vyrostou a zvednou se," plánuje si Martin Hosták.

Sobotní utkání začíná v Havlíčkově Brodě v 17 hodin.