Je to zajímavý rozpor, i když vlastně vypovídající. „Kometa bude v sobotu pod tlakem. Fanoušci ji budou hnát, aby vyhrála a ukončila semifinále," povídal po čtvrtečním utkání play off extraligy hradecký útočník Tomáš Knotek. V něm Kometa vyhrála v Hradci 3:1 a v sérii vede 3:2. Brněnský zadák Jakub Krejčík zase vykládal: „Hradec bude pod tlakem. Musí vyhrát, jinak mu skončí sezona."

Pravdu mají oba, v presu budou v sobotu od 17.20 hodin oba týmy. Hradec i Kometa chtějí uspět – Mountfield by si tím zachoval naději na finále (sedmý zápas by se hrál v pondělí ve východočeské metropoli), Brno by se dostalo do souboje, po němž prahne od léta. Do boje o mistrovský titul.

Očima trenéra Václava Sýkory
„Ztratili jsme čtvrteční zápas, ale série pokračuje v sobotu v Brně a chceme ji vrátit ještě do Hradce. Začátek byl z obou stran opatrnější. My jsme soupeři dali hloupou chybou přesilovku pět na tři, on ji využil. Vyrovnali jsme, ale opět inkasovali. Poté jsme byli agresivnější, měli šance, ale gól jsme už nedali."

Jenže ani tým kouče Václava Sýkory stále není odepsaný, byťv Brně zvítězil jednou za poslední čtyři roky. V pondělí 1:0 po samostatných nájezdech. „Víme, že jsou strašně silní. My jsme tam přitom dokázali už jednou vyhrát. Síly najdeme. Celé léto jsme trénovali, abychom si zahráli sedmý zápas semifinále play off," přesvědčoval Knotek.

„Mají kvalitní hráče, kvalitní mužstvo, ale hrát se proti nim dá. Musíme být agresivní, jako jsme byli ve druhém zápase v Brně," nakázal kapitán Jaroslav Bednář.

Upozornil tak na vlastnost – a to nezbytnou – již Hradec neměl v rejstříku kladů ve čtvrtek v takové míře, jak by potřeboval. „K sobotnímu zápasu musíme přistoupit úplně jinak. Řekli jsme si to už před pátým utkáním, ale pak jsme se báli hrát, a ten výkon nebyl takový jako ve druhém zápase v Brně," láteřil.

Mountfield však vedle agresivity potřebuje ještě další vylepšení. Především se musí chytit střelci – za poslední dvě utkání dal góly jen šikula Knotek. V Brně proměnil dva nájezdy, doma zužitkoval přesilovkovou Bednářovu nahrávku.

K tomu je nutné, aby se ještě více dařilo blokování střel, tedy jako ve druhém duelu v Brně, kde jich Hradečtí zastavili třicet. Především v obráncích má Kometa smrtící sílu.

Ale vlastně nejen v nich… Zvládne ji Hradec zastavit a vrátit sérii domů?