Zápas začíná v 17.20 hodin a vysílá ho přímým přenosem ČT sport.

„Vždycky je dobré, když se vyhrává a do reprezentační pauzy a Vánoc se jde vítězně. Budeme jen rádi, když to bude pokračovat," přeje si na klubovém webu prodloužení série třiadvacetiletý hradecký útočník Petr Beránek.

Jenže Piráti jsou letos mužstvem dvou tváří. Zatímco venku body odevzdávají, na vlastním ledě bodují pravidelně. V tabulce domácích zápasů jim patří druhé místo za Kometou Brno. Ze čtrnácti utkání vydolovali osmadvacet bodů. V normální hrací době v letošním ročníku dobyly chomutovskou arénu pouze Olomouc (4:1) a Litvínov (4:2), ale jako prvním se to v prodloužení podařilo na konci září Pardubicím. Jen pro zajímavost: Tehdy to byl první zápas Pavla Rohlíka na střídačce Dynama.

Mountfield tak může být dnes čtvrtým týmem, kterému se to podaří. V sestavě by se měl objevit i kanadský útočník Alexandr Picard. Jednatřicetiletý hokejista, který má zkušenostmi z NHL a AHL a poslední čtyři roky působil ve švýcarské lize, přišel v týdnu a měl by zvýšit hlavně hrubou sílu týmu. Pro Hradec může hrát roli i fakt, že Chomutov v předchozích dvou zápasech venku prohrál a nevstřelil ani gól. (Brno 0:3, Liberec 0:2). I tak však to bude náročný souboj.

„Určitě to bude těžký zápas. Musíme tam hrát zodpovědně, tak jako naposledy venku, v Třinci, pak to bude dobré. Když dáme nějaký gól plus třeba branku z přesilovky, tak věřím, že vyhrajeme. Bude to vyrovnaný zápas a rozhodovat budou maličkosti," dodal Petr Beránek.

Hokejová extraliga
26. kolo - pátek 2. prosince, 17.00: Třinec – Vítkovice, 17.20: Chomutov – Hradec Králové (ČT sport), 17.30: Zlín – Karlovy Vary, 18.00: Pardubice – Litvínov, Olomouc – Brno, 18.30: Sparta Praha – Plzeň. Předehráno: Liberec - Mladá Boleslav 2:1 po prodl.

27. kolo - neděle 4. prosince, 14.00: Sparta Praha – Vítkovice (ČT sport), 15.00: Třinec – Pardubice, 15.30: Karlovy Vary – Chomutov, Zlín – Brno, 16.30: Plzeň – Liberec, 17.00: Hradec Králové – Mladá Boleslav, Olomouc – Litvínov.