To je výrazně méně, než byl původní požadavek sdružení. Město chce dosáhnout co nejnižší ceny.

Město si představuje, že při vlastnictví celého klubu bude jeho řízení jednodušší. „Valnou hromadou klubu se stane rada města. Rozhodování se více otevře voleným orgánům města, radním a zastupitelům," řekl primátor Zdeněk Fink.

Město Hradec Králové již před třemi lety akcie klubu kupovalo, a to podíl 40 procent od extraligových Pardubic. Za akcie tehdy Pardubickým zaplatilo 6,5 milionu korun a svůj celkový podíl navýšilo nad 90 procent.

Následně radnice začala pro klub shánět strategického investora. Loni na jaře do klubu jako nový sponzor vstoupil vrchlabský podnikatel Petr Dědek a město nevylučovalo, že by se mohl stát i spolumajitelem klubu. K tomu ale nedošlo, Petr Dědek z hradeckého hokeje odešel.

Podle primátora Finka se nyní jedná o tom, že by se sponzorským partnerem klubu stala sázková kancelář Tipsport. Její roční příspěvek klubu by mohl být pět milionů korun a stadion by se přejmenoval na Tipsport arénu.

Radnice také počítá se snížením počtu členů představenstva klubu z devíti na sedm. Představenstvo již opustili bývalý hokejista Jan Hrdina a zástupce občanského sdružení René Vinopal.