V krásných vánočních dresech nastoupili Lvi před solidně zaplněnou ČPP arénou proti Litvínovu. Úvodní dvacetiminutovka se jim však vůbec nevydařila. Na začátku 6. minuty nepřesně rozehrál Pavelka, puku se zmocnil Válek a přečíslení dva na gólmana vyřešil střelou mezi betony Lukáše – 0:1.

Další přečíslení využili Severočeši v 16. minutě. Abdul pod tělem jednoho z obránců propasíroval přihrávku na Kirka, jenž v pohodě zvýšil – 0:2. A to nebylo vše. O chvíli později pálil od mantinelu Kudrna, Lukáš puk betony pouze vyrazil před sebe a s rychlou dorážkou přispěchal Koblasa – 0:3.

„Litvínov měl výborný nástup a dal tři góly po našich dost hrubých chybách. V první třetině jsme se z toho nebyli schopní dostat,“ řekl hradecký asistent trenéra Tomáš Hamara.

Domácí lavička sáhla o přestávce ke změně v brankovišti, Lukáše nahradil Laurikainen a během prostřední části si vedl bezchybně, když za svá záda nepustil jediný kotouč. Naopak o snížení se ve 28. minutě postaral Estephan, který po přesné přihrávce od Blaina prostřelil rozhozeného Tomka – 1:3. „Něco jsme si k tomu řekli a do druhé části vstoupili tak, jak jsme chtěli vstoupit do zápasu už na začátku,“ pokračoval Hamara.

V poslední třetině však místo hradeckého návratu do utkání znovu udeřil Litvínov. Podruhé v utkání se přesnou ranou pod víko prosadil Kirk, když dokázal zužitkovat pas od Abdula – 1:4. Verva měla v duelu i poslední slovo. Zmar Mountfieldu dokonal v početní výhodě David Kaše, branku posvětil po trenérské výzvě domácí lavičky videorozhodčí. „Třetí třetina byla o dobývání a hře na riziko, čehož Litvínov využil a čtvrtým gólem duel zlomil,“ doplnil Hamara.

Hradec Králové - Litvínov 1:5

Fakta – branky a nahrávky: 28. Estephan (Blain, Kalina) – 6. Válek, 16. Kirk (Abdul, Válek), 18. Koblasa (Kudrna, Demel), 47. Kirk (Abdul), 52. D. Kaše. Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – Bohuněk, Svoboda. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 5410. Třetiny: 0:3, 1:0, 0:2.

Mountfield HK: Lukáš (21. Laurikainen) – Kalina, Blain, Pavelka, Pláněk, Marcel, Freibergs, Gaspar – Šťastný, Miškář, Estephan – Okuliar, Tamáši, Jergl – Perret, Lalancette, Lang – Zachar, Pilař, Jasper. Trenér: T. Martinec.

HC Verva Litvínov: Tomek – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – Kudrna, Jícha, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Válek, Kirk, Abdul – Urban, Jurčík, Havelka. Trenér: Mlejnek.